Biuletyn Centralnej Diakonii Życia czerwiec 2015

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

czerwiec 2015
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Zakładki i naklejki Diakonii Życia

Zapraszamy do zamawiania zakładek i naklejek: odpowiedzialni.cdz@gmail.com

Wręczanie ich jest jedną z form świadczenia o odpowiedzialności za życie ludzkie od poczęcia do naturalnej smierci.

Rozmiar zakładki 13x3,5 cm., 5 wzorów.
Koszt zakładki= 2 gr.!, czyli 100 sztuk=2 zl., a 1000=20 zl.

zakladka n1 zakladka n2 zakladka n3 zakladka n4 zakladka n5

Rozmiar naklejki 10,5x7,5 cm., 2 kolory (na ciemne i jasne powierzchnie).
Koszt naklejki = 20 gr., czyli 100 sztuk=20 zł.

stopki hex 005300 stopki hex c4e91dFranciszek: rodzice mają pełne prawo do decydowania o wychowaniu swoich dzieci (dokumentacja)

Papiez Franciszek 2Roli wychowawczej rodziców poświęcił dziś papież swoją katechezę podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że dobre wychowanie rodzinne jest podstawą humanizmu. Stanowczo przeciwstawił się próbom wykluczania rodziców z wychowania swoich dzieci. „Nadszedł czas, aby ojcowie i matki powrócili ze swego wygnania i w pełni podjęli swoją rolę edukacyjną” - stwierdził Franciszek. Jego słów na placu św. Piotra wysłuchało około 25 tys. wiernych.


Czytaj więcej...

"Gender – spojrzenie z różnych perspektyw" - prezentacja książki (dokumentacja)

Gender 3O gender z różnych perspektyw - rozmawiano 6 maja podczas prezentacji książki wydanej po ubiegłorocznej debacie zorganizowanej przez KAI. Publikacja zawiera artykuły ekspertów wybranych dyscyplin naukowych. Wśród autorów znaleźli się m.in. prof. Małgorzata Fuszara, prof. Alina Midro, prof. Aleksander Stępkowski, prof. Zbigniew Lew-Starowicz, ks. prof. Ireneusz Mroczkowski, dr Włodzimierz Wieczorek. Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Szkoły Wyższej Przymierza Rodzin w Warszawie.


Czytaj więcej...

Małżeńska etyka seksualna

fot. kajaSeksualność jako język miłości

Integralne spojrzenie na ludzką płciowość każe rozpoznać ją jako integralny element wspólnoty małżeńskiej, a więc rzeczywistości zbudowanej na miłości i wyrażającej miłość. Nawet stosunkowo prymitywne intuicje językowe postrzegają seksualność jako nieodłączną od miłości do tego stopnia, że o akcie współżycia mówi się jako o akcie miłości (pol. „kochać się”, ang. „to make love”). Także w nauczaniu Kościoła znaleźć można wypowiedzi, ukazujące seksualność jako rzeczywistość wpisaną w całość rzeczywistości miłości, zaś sam akt małżeński jako swoiste wyznanie miłości. Warto też na samym wstępie zauważyć, że w nauczaniu Kościoła nie mówi się o akcie seksualnym, ale o akcie małżeńskim; już to wskazuje na nierozerwalną i wyłączną więź relacji małżeńskiej i współżycia.


Czytaj więcej...

"Na obraz Boga" konspekty prelekcji Diakonii Życia na oazach letnich

Na_obraz_Boga

  

Materiały „Na obraz Boga", w skład których wchodzi książka, płyta CD oraz kolorowe plansze, stanowią doskonałą pomoc do przeprowadzenia spotkań dla młodzieży lub studentów dotyczących ważnych problemów nurtujących ludzi szczególnie w tym okresie życia.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing