Biuletyn Centralnej Diakonii Życia listopad 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

listopad 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Europejska Inicjatywa Obywatelska "Mama Tata i Dzieci"

MTD logo PLEuropejska Inicjatywa Obywatelska w obronie małżeństwa i rodziny "Mama, Tata i Dzieci" jest wystąpieniem obywateli państw UE do instytucji europejskich, by jeśli odnoszą się do rodziny poprzestawały na wspólnej części tego, co w Europie bywa uznawane za rodzinę. To znaczy rodzinie opartej na małżeństwie jednego mężczyzny z jedną kobietą i pokrewieństwie. Aby było to możliwe, musimy zebrać pod Inicjatywą co najmniej milion podpisów na terenie UE.


Czytaj więcej...

Poznań: rusza druga edycja Akademii Miłości dla Singli

Akademia milosci dla singli1Jak czekać i cieszyć się życiem? Jaka osoba pasuje do Ciebie? Zachwycić się kobietą/mężczyzną; Przeszłość – najlepszy i najgorszy kapitał teraźniejszości? To niektóre tematy wykładów poruszanych w ramach 10 spotkań Akademii Miłości dla Singli, której druga edycja rozpoczyna się w Poznaniu.


Czytaj więcej...

15 października - Dzień Dziecka Utraconego

aniol dziecko utraconeMsze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, wykłady psychoterapeutów oraz spotkania rodzin po stracie - składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, które przypadają 15 października. W tym roku inicjatywy zaplanowano na kilka dni w miastach w całej Polsce.

Obchody Dnia Utraconego Dziecka odbędą się jak co roku w kilkunastu mniejszych i większych miastach w całej Polsce.


Czytaj więcej...

Jak zwiększyć poparcie dla ochrony ludzkiego życia?

Embrion 2Dyskusja na ten temat jest szczególnie ważna z uwagi na projekt obywatelski dotyczący aborcji skierowany do dalszych prac w sejmowej komisji. Towarzyszy temu gorąca społeczna dyskusja. W tej tak ważnej sprawie trzeba tak działać, aby pozyskiwać, a nie odtrącać ludzi od idei poszanowania życia. Im więcej ludzi do niej przekonanych, tym mniej będzie aktów destrukcyjnych wobec poczętego dziecka, świadomość bowiem przekłada się na konkretne zachowania.


Czytaj więcej...

Debata środowisk katolickich o homoseksualizmie

homoseksualnyO tym, co Kościół mówi o homoseksualizmie i osobach homoseksualnych oraz jakie stąd należy wyprowadzić wnioski - dyskutowali 28 października wieczorem w warszawskiej siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej publicyści i działacze katoliccy. Debatę poprzedził referat znanego etyka, b. rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. prof. Andrzeja Szostka.


Czytaj więcej...

Zaproszenie na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia w 2017 r.

life b newSłuchając słów Papieża Franciszka, wypowiedzianych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, miejmy odwagę i zdecydujmy się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą nam chodzić po drogach, o jakich nam się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyśleliśmy. Może właśnie Was Jezus powołuje do służby na rzecz obrony życia (od poczęcia do naturalnej śmierci) oraz rodziny.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń młodzież/dorosłych, którzy przeżyli III stopień Oazy Nowego Życia oraz małżeństwa, które przeżyły I stopień Oazy Rodzin . ZAPISY ZAKOŃCZONE

Ks. Piotr Róż oraz Małgorzata i Artur Berłowscy


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing