Biuletyn Centralnej Diakonii Życia październik 2014

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

LOGO DZ 100px

Centralna Diakonii Życia

informuje Facebook 

 
 
baner stary cdz
 
 
 

Dzień Dziecka Utraconego – obchody 15 października

Krosno-grobowiec-nienarodzonych-1W Polsce, według statystyk, co roku umiera około 50 tysięcy dzieci, z czego najwięcej, bo 40 tysięcy - w okresie prenatalnym. Z myślą o nich i ich rodzinach, 15 października obchodzony będzie na całym świecie Dzień Dziecka Utraconego. W Polsce jego inicjatorem było w 2004 roku "Dlaczego" - Organizacja Rodziców po Stracie oraz Rodziców Dzieci Chorych.


Czytaj więcej...

Każde działanie pro-life musi być zakorzenione w Bogu - Mary Wagner w Warszawie

Stop-abortion-7Każda nasza działalność musi być zakorzeniona w Bogu - podkreśliła Mary Wagner. Spotkanie z kanadyjską działaczką pro-life, która walczy o życie nienarodzonych dzieci, odbyło się w sobotę wieczorem w auli kurii warszawsko-praskiej. Przypominając o wartości ludzkiego życia, Kanadyjka modlił się i rozdaje kobietom w klinikach aborcyjnych białe róże, za co trafiła na 23 miesiące do więzienia.


Czytaj więcej...

Youcat Life - rekolekcje dla młodzieży

youcat_life_logo

 

Miłość, młodość, płciowość, komunikacja, dziewczyna i chłopak, seks, czystość… Jeśli te tematy Cię interesują i chcesz spojrzeć na nie przez okulary wiary – przyjedź na rekolekcje!


Czytaj więcej...

ORDŻ 2014 - Dar ze swojego życia

99

 

“Patrz, patrz! Ładnie zrobiłam?”, “Tato, chodźmy na dwór! Nudzę się!”, “Mama…” — czasem Życie bywa głośne i krzykliwe. Z biegiem czasu przechodząc różne burzliwe okresy statkuje się i z reguły staje się bardziej stonowane, ułożone, ważące słowa. U swego początku zaś każde Życie jest ciche, bezbronne, a dzisiaj coraz częściej zagrożone. Zawsze jednak jest piękne i fascynujące. 


Czytaj więcej...

Nauczyciele NPR oferujący pomoc małżonkom

fot. Joa

Nauczyciele naturalnych metod rozpoznawania płodności (MRP) z Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie i inni z różnych zakątków Polski są gotowi pomóc małżonkom i narzeczonym w nauce i wykorzystaniu tych metod w naturalnym planowaniu rodziny.

Wszystkich pragnących poznać nowoczesne MRP, a także mających problemy ze ich stosowaniem zachęcamy do skorzystania z wiedzy i umiejętności wymienionych poniżej nauczycieli.

 

 


Czytaj więcej...

Zaproszenie na spotkanie odpowiedzialnych Diakonii Życia

Serdecznie zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za Diecezjalne Diakonie Życia na spotkanie, które będzie miało miejsce 18 października 2014 r. w Warszawie.

Więcej

 


Metoda Dni Standardowych

sdm.jpgMetoda Dni Standardowych (Standard Days Method ® -SDM) jest nową metodą naturalnego planowania rodziny (NPR) opracowaną przez Instytut Zdrowia Reprodukcyjnego na Uniwersytecie Georgetown.

SDM jest skuteczna w 95%, gdy jest używana poprawnie. 95% oznacza, że 5 na 100 kobiet poprawnie praktykujących przez rok tą metodę może zajść w ciążę. Wszystkie metody NPR są znacznie mniej skuteczne dla par, które nie stosują ich ściśle, stąd typowa skuteczność Metody Dni Standardowych wynosi 88%.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing