Biuletyn Centralnej Diakonii Życia grudzień 2014

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

LOGO DZ 100px

Centralna Diakonii Życia

informuje

 

grudzień 2014
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Warszawa-Praga: Nowenna Adoracji Najświętszego Sakramentu w obronie życia nienarodzonych

Embrion-1Nowenna Adoracji Najświętszego Sakramentu w obronie życia nienarodzonych rozpocznie się w diecezji warszawsko-praskiej 30 listopada. Jej inicjatorem jest Warszawska Wspólnota Obrońców Życia i Rodziny. W tym czasie w dziewięciu kolejnych parafia wierni będą modlić się w intencji obrony życia dzieci poczętych a zagrożonych aborcją, oraz naturalnej rodziny tworzonej przez kobietę i mężczyznę. Trwając wspólnie na całodobowej modlitwie będą również dziękować Bogu za dar życia udzielony matkom pragnącym i oczekującym potomstwa. Akcja odbywa się pod patronatem bp warszawsko-praskiego, abp Henryka Hosera.


Czytaj więcej...

Papież Franciszek: Komplementarność mężczyzny i kobiety tkwi u podstaw małżeństwa i rodziny

Papiez-Franciszek-1„Komplementarność mężczyzny i kobiety tkwi u podstaw małżeństwa i rodziny” - powiedział Ojciec Święty otwierając międzynarodową konferencję na temat komplementarności mężczyzny i kobiety, zorganizowaną przez Kongregację Nauki Wiary. Jednocześnie Franciszek zapowiedział swój udział w 8 Światowym Spotkaniu Rodzin w Filadelfii w USA, we wrześniu przyszłego roku. Papież przestrzegł przed określaniem rodziny w kategoriach ideologicznych, właściwych jedynie danemu okresowi historycznemu, bowiem rodzina oparta na związku mężczyzny kobiety nie jest ideologią a faktem antropologicznym.


Czytaj więcej...

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia 2015

ulotka ORDZ 2015Centralna Diakonia Życia zaprasza na

Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia (ORDŻ)

animatorów wspólnot młodzieżowych, dorosłych, pary Domowego Kościoła, które pragną poznać posługę diakonii lub pogłębić znajomość tematyki, którą zajmuje się Diakonia Życia.


ORDŻ odbędzie się w dniach 7-16 sierpnia 2015 r. w Turnie koło Białobrzegów - Ośrodku Edukacyjno-Charytatywnym "Emaus" diecezji radomskiej.


Czytaj więcej...

Narzeczeństwo - czas burzy i naporów

fot. ajZakochani dziewczyna i chłopak. Zafascynowani sobą, spędzają razem każdą wolną chwilę. Zapatrzeni w siebie, pragną być bardzo blisko siebie.

Czas tzw. „chodzenia ze sobą” jest bardzo przyjemny dlatego, że niczego sobie nie przyrzekali.

Miło było dziewczynie i chłopakowi spotykać się ze sobą, przeżywać chwile uniesień, być blisko siebie, kiedy jeszcze do niczego nie zobowiązali się wobec siebie.

Moment zaręczyn wyzwala sprzeczne emocje: radość i lęk, niepewność i nadzieję.


Czytaj więcej...

Nauczyciele NPR oferujący pomoc małżonkom

fot. Joa

Nauczyciele naturalnych metod rozpoznawania płodności (MRP) z Diakonii Życia Ruchu Światło-Życie i inni z różnych zakątków Polski są gotowi pomóc małżonkom i narzeczonym w nauce i wykorzystaniu tych metod w naturalnym planowaniu rodziny.

Wszystkich pragnących poznać nowoczesne MRP, a także mających problemy ze ich stosowaniem zachęcamy do skorzystania z wiedzy i umiejętności wymienionych poniżej nauczycieli.

 

 


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing