Biuletyn Centralnej Diakonii Życia styczeń 2015

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

LOGO DZ 100px

Centralna Diakonii Życia

informuje

 

styczeń 2015
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Franciszek: macierzyństwo to decyzja, by dawać życie

Papiez Franciszek 3Roli matek w życiu rodzinnym poświęcił papież swoją dzisiejszą katechezę podczas audiencji ogólnej. Zaznaczył, że bycie matką to nie tylko urodzenie dziecka, ale jest to także wybór życiowy – decyzja, aby dawać życie. W auli Pawła VI jego słów wysłuchało około 8 tys. wiernych.


Czytaj więcej...

Newsletter Bioetyczny

News Bioetyczny logoMiędzywydziałowy Instytut Bioetyki UPJPII w Krakowie rozpoczął wydawanie ogólnopolskiego Newslettera Bioetycznego w wersji elektronicznej, który raz w miesiącu informuje o newralgicznych kwestiach w bioetyce.


Czytaj więcej...

Prof. Bogdan Chazan: lekarz jest współcześnie "człowiekiem do wynajęcia"

Bogdan-ChazanLekarz powinien zawsze stawać w obronie życia i być adwokatem dobra człowieka, ale współcześnie jest człowiekiem wynajmowanym do spełniania zachcianek - powiedział prof. Bogdan Chazan podczas konferencji o roli sumienia w zawodach zaufania publicznego, która odbyła się w poniedziałek na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.


Czytaj więcej...

Czy potrzebna nam dziś cnota czystości?

fot. kajaTrochę o frazeologii
Słowa cnota i czystość nieco zostały ośmieszone w języku polskim i u przeciętnego Polaka rzeczywiście wywołują ironiczny uśmiech na twarzy. Warto się zastanowić, dlaczego tak się stało i kiedy to nastąpiło.


Czytaj więcej...

O Diakonii Życia

wieczernik183Wieczernik: Dlaczego w Ruchu Światło-Życie powstała Diakonia Życia?

Agata i Krzysztof Jankowiakowie: Powstała po to, aby bronić życia dzieci po­czętych. Dość szybko jednak zauważono, że sytuacja, w której życie dziecka jest zagrożone, jest jakby ostatnim etapem i trzeba pracować nad tym, aby do takiej sytuacji nie dochodziło – a więc tak kształtować postawy człowieka w dziedzinie płciowości, miłości, relacji międzyludzkich, aby dzieci były chciane, oczekiwanie i zawsze przyjęte. W ten sposób zakres zadań diakonii się poszerzył, wiązało się to też ze zmianą pierwotnej nazwy Diakonia Obrony Życia na Diakonia Życia.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing