Biuletyn Centralnej Diakonii Życia kwiecień 2015

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

LOGO DZ 100px

Centralna Diakonii Życia

informuje

 

kwiecień 2015
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Prof. Chazan: losy naprotechnologii zależą od wyborów całego społeczeństwa

Naprotechnologia 2W kwestii naprotechnologii konieczne jest wsparcie tych, którzy tworzą prawo i je realizują – podkreślił prof. Bogdan Chazan podczas konferencji w Bielsku-Białej w ramach wielkopostnego dnia skupienia dla katechetów.


Czytaj więcej...

Narodowy Dzień Życia i Dzień Świętości Życia – 24 i 25 marca

Tulipany 1Modlitwy w intencji poczętego życia, duchowe adopcje i marsze uliczne – tak w całym kraju obchodzony będzie 25 marca Dzień Świętości Życia ustanowiony z inicjatywy Kościoła. Dzień wcześniej przypada Narodowy Dzień Życia, który ma charakter państwowy. W wielu miastach odbędą się manifestacje w obronie prawa do życia od chwili poczęcia.


Czytaj więcej...

UKSW: debata o rodzinie w mediach

trzy plus logoŚwiadectwo rodzin wielodzietnych, które są szczęśliwe, jest o wiele ważniejsze niż opracowywanie jakiejkolwiek strategii medialnej w zakresie promocji rodziny - powiedział Tomasz Terlikowski na konferencji "Rodzina się liczy. Wizerunek rodziny w mediach" zorganizowanej w poniedziałek przez Stowarzyszenie Absolwentów Dzieło, założone przez byłych stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.


Czytaj więcej...

Godność kobiety

fot. kajaWiecie same, ile poświęcenia wymaga się dzisiaj od kobiety. Świat współczesny bardzo wiele od was żąda.  Obarczone zadaniami rodzinnymi musicie często pracować zarobkowo. Zawsze współczuję, gdy widzę, jak kobiety spieszące do biur i fabryk popychają przed sobą nerwowo wózek albo niosą dziecko, wyrwane z najlepszego snu, do żłobka lub przedszkola. Jest w tym zrzucenie na barki kobiety obowiązków podwójnych: pracy wychowawczej i zarobkowej.


Czytaj więcej...

Nie poddawaj się wenie

Wydaje się, że jesteśmy przygotowani. Ale czy pomyśleliśmy o tym, by przed wyjazdem naładować laptop? Drobiazg, a może się okazać, że na miejscu nie będzie prądu - przestrzega kursantów A. JankowiakPrzed grupą licealistów para małżonków wygłasza prelekcję na temat planowania rodziny. Ktoś ziewa, ktoś zsuwa się bezwiednie z krzesła, ktoś zrobił długopisem dziurę w notesie.

To jedynie hipotetyczny scenariusz. Aby tak się nie zdarzyło, prelegenci z Diakonii Życia Ruchu Światło–Życie spotkali się w koszalińskim WSD na specjalnym kursie uczącym trudnej sztuki przemawiania.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing