Biuletyn Centralnej Diakonii Życia październik 2015

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

październik 2015
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Gniezno: narzeczeni w świecie instant tematem sympozjum o rodzinie

Gniezno KatedraJak współczesna kultura „instant” wpływa na rodzinę i młodych, którzy do jej założenia się przygotowują? Czym skutkuje odejście od tradycyjnego modelu narzeczeństwa i tzw. mieszkanie „na próbę"? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas VIII sympozjum o małżeństwie i rodzinie, które odbyło się 12 września w Gnieźnie.


Czytaj więcej...

Szybciej nie znaczy pochopnie – kanonista o papieskiej reformie procesów małżeńskich

rozwodNowe rozwiązania mają szansę stać się wielką pomocą w rozwiązaniu powikłanych spraw wielu wiernych, którzy boleśnie przeżywają małżeńskie niepowodzenia – pisze dla KAI ks. dr hab. Piotr Majer z Wydziału Prawa Kanonicznego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Zdaniem prawnika dokonana przez papieża reforma procesów małżeńskich ma znaczenie także dlatego, że zwłaszcza po zawarciu nowych, cywilnych związków, wierni ryzykują zaniedbaniem życia religijnego.


Czytaj więcej...

Polscy audytorzy Synodu: od rodziny zależy przyszłość ludzkości! (wywiad)

PulikowscyW rodzinie kluczową rolę pełni więź małżeńska. A dla wielu małżeństw jest to bardzo duży problem – oceniają w wywiadzie dla KAI Jadwiga i Jacek Pulikowscy. Polscy audytorzy październikowego Synodu biskupów na temat rodziny wyrażają nadzieję, że wszystkie wcześniejsze obawy wobec tego wydarzenia okażą się niepotrzebne. "Mam nadzieję, że wyjdzie to na dobre małżeństwom i Kościołowi i że... Duch Święty sobie poradzi" – mówi Jacek Pulikowski.


Czytaj więcej...

Katoliku ciesz się seksem

fot. MSZKatolikom wolno cieszyć się życiem seksualnym – przypomina w rozmowie z KAI o. Ksawery Knotz OFMCap, duszpasterz rodzin, redaktor naczelny portalu www.szansaspotkania.net. Franciszkanin podkreśla, że seks nie jest rzeczywistością odrealnioną – jest natomiast darem od Boga dla małżonków i szansą pogłębiania ich więzi i budowania jedności. Mówi, że udane życie seksualne wymaga nieraz kilku lat pracy, a współżycie przed ślubem wcale nie oznacza dopasowania się dwóch osób.

Czytaj więcej...

Stajemy się rodzicami

ciazaRekolekcje "Stajemy się rodzicami" przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy w najbliższym czasie przygotowują się do rodzicielstwa.

W sposób szczególny dedykowane dla małżonków "w drodze", czyli będących już w ciąży.

Uwaga! Zapraszamy WSZYSTKICH, nie tylko tych, którzy czekają na swoje pierwsze dzieciątko.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing