Biuletyn Centralnej Diakonii Życia styczeń 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

styczeń 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Już jest polskie tłumaczenie relacji końcowej po synodzie biskupów nt. rodziny

WatykanUkazało się polskie tłumaczenie relacji końcowej po XIV Zwyczajnym Zgromadzeniu Synodu Biskupów nt. misji i powołania rodziny w Kościele i w świecie. Ten szeroko komentowany dokument jest dostępny na stronie internetowej Konferencji Episkopatu Polski.

Jak podkreślił rzecznik KEP "dokument nie przedstawia podjętych decyzji, a jedynie propozycje, z których papież może, ale nie musi skorzystać".


Czytaj więcej...

Ks. Przemysław Drąg: doceńmy normalne, zwykłe rodziny

Ks Przemysław DragO docenieniu zwykłej rodziny, zaangażowaniu małżeństw w katechezy przedślubne i w formację seminaryjną mówi w rozmowie z KAI ks. dr Przemysław Drąg. Dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin porównuje także wnioski z przeprowadzonych przed synodem ankiet z tym, o czym biskupi rozmawiali podczas synodu o rodzinie. Wyjaśnia też, czego od Kościoła oczekują polskie rodziny.


Czytaj więcej...

Rodzina w Polsce

RODZINA27 grudnia Kościół obchodzi Niedzielę św. Rodziny. Warto z tej okazji przyjrzeć się podstawowym trendom, jakim dziś podlegają polskie rodziny.

Generalnie rzecz biorąc rodzina w Polsce przechodzi zmiany podobne do tych, które zachodzą w większości krajów europejskich, tempo tych zmian jest jednak wolniejsze niż tam, choć w ostatniej dekadzie tendencja do osłabienia rodziny zdecydowanie narasta. Liczba konkubinatów rośnie, wciąż jednak przeważają rodziny, których podstawą jest małżeństwo. Polska znajduje się u progu dramatycznego kryzysu demograficznego.


Czytaj więcej...

Zaproszenie na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia w 2016 r.

46Serdecznie Was zapraszamy do rozważenia, czy Pan Bóg, aby nie puka do drzwi Waszego serca z zaproszeniem na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia w 2016r.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń od "solistów". Lista zapisów dla małżeństw jest ZAMKNIĘTA. Można jedynie zgłosić się na listę rezerwową.

Joanna i Andrzej Zinka


Czytaj więcej...

ORDŻ 2015 - Jesteśmy dla siebie najlepszymi przyjaciółmi

ORDZ 2015 2Alleluja!

Jesteśmy rodzicami 4 dzieci: Antoniego (9 lat), Ani (7 lat), Antoniny (5,5 roku) i Alicji (14 miesięcy).

Od kilku lat Żona z racji pracy w poradni rodzinnej oraz zaangażowania w spotkania z narzeczonymi przygotowującymi się do małżeństwa, chciała ubogacić się treściami prezentowanymi podczas rekolekcji Diakonii Życia. Ja chętnie przystałem na tę propozycję.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing