Biuletyn Centralnej Diakonii Życia luty 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

luty 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Ks. Piotr Pawlukiewicz w Bydgoskiej Akademii Rodziny

Ks Piotr Pawlukiewicz„W oczach wielu ludzi małżeństwo jest przyjmowane z lekceważeniem i pogardą” - powiedział ks. Piotr Pawlukiewicz.

Kapłan był gościem Bydgoskiej Akademii Rodziny, prowadzonej przez Rodziny Szensztackie, przy Sanktuarium Zawierzenia.


Czytaj więcej...

Abp Jędraszewski o in vitro: brońmy się przed mentalnością techniczną

Abp JedraszewskiO tym, że dziecko to dar i błogosławieństwo od Boga, że życie zaczyna się od poczęcia i od poczęcia zasługuje na godność mówił podczas pierwszych w tym roku Dialogów w Katedrze abp Marek Jędraszewski. Odpowiadając na pytania dotyczące zapłodnienia in vitro podkreślił, że nie wszystko co jest technicznie wykonalne jest zarazem moralnie dobre i zaapelował, by bronić się przed "mentalnością techniczną".


Czytaj więcej...

Kraków: ks. Kancelarczyk laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny

Ks Tomasz KancelarczykKs. Tomasz Kancelarczyk, kapłan archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej, założyciel i prezes fundacji Małych Stópek, niestrudzony obrońca życia dzieci poczętych, organizator od 2008 roku największego w Polsce Marszu dla Życia w Szczecinie, został 20. laureatem Nagrody im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego – ojca rodziny.


Czytaj więcej...

Prof. Chazan: obrona życia nie jest przestępstwem, a wręcz obowiązkiem

Bogdan ChazanO tym czy obrona życia może być przestępstwem - mówił prof. Bogdan Chazan podczas spotkania z cyklu:"Wolność drogą Miłosierdzia".

Wykład odbył się w Duszpasterstwie Akademickim „Piątka”. Spotkanie dotyczące tematu życia i jego obrony rozpoczęło się Mszą św. w intencji matek oczekujących narodzin dziecka oraz małżeństw starających się o potomstwo.

Współorganizatorem spotkania była Fundacja Pro-Prawo do życia.


Czytaj więcej...

ORDŻ 2015 - Mieć odwagę mówić o wartości życia

ORDZ 2015 1Miałam nadzieję, że rekolekcje, w których uczestniczyłam w te wakacje będą owocne, ale nie spodziewałam się, że aż tak!

Podczas tego wyjazdu Pan Bóg działał właściwie cały czas, ale wspomnę tylko o kilku najważniejszych owocach tych rekolekcji.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing