Biuletyn Centralnej Diakonii Życia marzec 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

marzec 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

960 godzin modlitwy w obronie życia

40 Days for Life baby 288x300W ramach przygotowania do 8. Legnickiego Marszu dla Życia i Rodziny po raz szósty odbędzie się modlitewna krucjata „40 Dni dla Życia” – krucjata modlitewna w intencji życia poczętego, która swoje źródło ma w Stanach Zjednoczony. Rozpocznie się w Środę Popielcową, a zakończy w Niedzielę Palmową.


Czytaj więcej...

„Nie cudzołóż”, czyli o szóstym przykazaniu na PKP Młodych

ogrodowczykowieNie bądź egoistą byś nie cudzołożył i pamiętaj, by drugą osobę traktować poważnie i odpowiedzialnie, bo może zostać twoją żoną, twoim mężem - o tych i innych aspektach szóstego przykazania, podczas kolejnego spotkania z cyklu PKP Młodych, mówili Magdalena i Piotr Ogrodowczykowie małżonkowie z dwudziestoletnim stażem.


Czytaj więcej...

Antoni Zięba: jest potrzeba powstania narodowego programu leczenia niepłodności

Zieba AntoniZadowolenie z powodu decyzji ministra zdrowia o zaprzestaniu finansowania z budżetu państwa programu „in vitro” oraz nadzieję na powstanie narodowego programu prokreacyjnego opartego na naprotechnologii wyraził podczas spotkania z bielskim środowiskiem medycznym dr inż. Antoni Zięba, wiceprezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Był on gościem kolejnego z spotkań organizowanych w ramach bielsko-żywieckiego duszpasterstwa służby medycznej.


Czytaj więcej...

Wytyczne Kościoła w Polsce wobec pedofilii

Konferencja Episkopatu Polski logoNa ekrany polskich kin wchodzi amerykański obraz "Spotlight" - oparty na faktach film o dziennikarskim śledztwie, opisującym problem pedofilii w Kościele katolickim. W związku z tym przypominamy analizę KAI, w której przestawiamy procedury wobec duchownych, którzy dopuścili złamania VI przykazania z osobą małoletnią. Regulacje na ten temat zawierają specjalne "Wytyczne" oraz aneksy do nich, opracowane przez Konferencję Episkopatu Polski i potwierdzone przez Stolicę Apostolską.


Czytaj więcej...

ORDŻ 2014 - Służba życiu jest naszym powołaniem

logo brenna

W dniach od 11-20 sierpnia 2014 roku w Brennej uczestniczyliśmy w Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Życia, na którą zjechały się osoby z całej Polski, a nawet jedno małżeństwo ze Stanów Zjednoczonych.

Moderatorami oazy byli świetni organizatorzy Ania i Tomasz Janic pod duchową opieką ks. Wojciecha Ignasiaka i końcówce rekolekcji ks. Grzegorza Stencela. Dzielnie pomagali im wspaniali animatorzy małżeństw Agnieszka i Dawid Bytomscy, Agata i Krzysztof Jankowiakowie, Dorota i Łukasz Kozyrowie oraz animatorka młodzieży Marysia Sobczyk. 

 


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing