Biuletyn Centralnej Diakonii Życia kwiecień 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

kwiecień 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Zjazd Gnieźnieński: odkryjmy misyjny charakter małżeństwa!

zjazd gnieznienski 2016 300x300Odkryjmy misyjny charakter małżeństwa! - apelował prof. Stephan Kampowski z Papieskiego Instytutu Studiów nad Małżeństwem i Rodziną im. Jana Pawła II, podczas sesji "Odkrycie małżeństwa jest przed nami", która odbyła się w ramach X Zjazdu Gnieźnieńskiego. Podczas tego eksperckiego spotkania rozmawiano m.in. o społecznym i osobistym aspekcie małżeństwa.


Czytaj więcej...

Każde małżeństwo można uratować

logo krzyz sychar 710x1024„Żyjemy w czasach, gdy częściej pijemy kawę z plastikowych kubków niż z porcelanowych filiżanek, a gdy jakaś rzecz się zepsuje, to ją wyrzucamy. Może dlatego czasem mamy skłonność, żeby zapominać, że małżeństwo jest ‘na zawsze’” – mówiła Ewa Korba, dyrektor szkoły dla dziewcząt „Strumienie” w Józefowie k. Warszawy 12 marca na konferencji „Miłość, wierność, uczciwość – do śmierci czy ‘do czasu’?”.


Czytaj więcej...

W Krakowie otwarto pierwszą w Polsce Poradnię Bioetyczną

poradnia bioetyczna 300x131Pierwszą w Polsce Poradnię Bioetyczną otwarto w sobotę w Krakowie. Jej pomieszczenia przy ul. Bernardyńskiej 3 pobłogosławił kard. Stanisław Dziwisz, który stwierdził, że miejsce, gdzie ludzie będą mogli uzyskać poradę dotyczącą zdrowia i życia ludzkiego wpisuje się w budowanie cywilizacji życia, której promotorem był św. Jan Paweł II.


Czytaj więcej...

Prezydium KEP: w kwestii ochrony życia nie można poprzestać na obecnym kompromisie

Konferencja Episkopatu Polski logo- W kwestii ochrony życia nienarodzonych nie można poprzestać na obecnym kompromisie – podkreśla Prezydium Konferencji Episkopatu Polski. Biskupi proszą parlamentarzystów i rządzących o podjęcie inicjatyw na rzecz konkretnej pomocy dla rodziców dzieci chorych, niepełnosprawnych i poczętych w wyniku gwałtu.


Czytaj więcej...

ORDŻ 2014 - Dar ze swojego życia

99

 

“Patrz, patrz! Ładnie zrobiłam?”, “Tato, chodźmy na dwór! Nudzę się!”, “Mama…” — czasem Życie bywa głośne i krzykliwe. Z biegiem czasu przechodząc różne burzliwe okresy statkuje się i z reguły staje się bardziej stonowane, ułożone, ważące słowa. U swego początku zaś każde Życie jest ciche, bezbronne, a dzisiaj coraz częściej zagrożone. Zawsze jednak jest piękne i fascynujące. 


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing