Biuletyn Centralnej Diakonii Życia maj 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

maj 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Bydgoszcz: konferencja „Początek ludzkiego życia - bioetyczne wyzwania i zagrożenia”

plodWartość życia ludzkiego, problemy etyczne związane z noworodkami urodzonymi na pograniczu możliwości przeżycia, dylematy bioetyczno-medyczne zapłodnienia in vitro, naprotechnologia - to tylko niektóre z zagadnień, jakie poruszano podczas ogólnopolskiej konferencji w Bydgoszczy.


Czytaj więcej...

Obrońcy życia apelują do parlamentarzystów o całkowitą ochronę prawną życia

federacjaUczestnicy XXXVI Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę przybyli z całej Polski przyjęli przez aklamację "Apel do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa". Publikujemy treść Apelu:


Czytaj więcej...

„Adoptuj życie” – pierwsza aplikacja pro-life

Adoptuj zycie„Adoptuj życie” to pierwsza na świecie interaktywna aplikacja pro-life autorstwa Fundacji Małych Stópek. Mobilnego asystenta Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego od 4 kwietnia będzie mógł mieć każdy posiadacz telefonu z systemem android.


Czytaj więcej...

Marsze dla Życia i Rodziny w 140 miastach

Marsz dla Zycia i RodzinyTysiące uczestników oraz ciepła, rodzinna atmosfera – tak wyglądać będą organizowane w całej Polsce Marsze dla Życia i Rodziny. Pochody organizowane przez Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny 15 maja przejdą ulicami 140 miast.


Czytaj więcej...

Ile dzieci w katolickiej rodzinie?

fot. MSZ„Ile małżeństwo powinno mieć dzieci?" – takie pytanie często pojawia się podczas prelekcji głoszonych przez diakonię życia. Jak się okazuje – ta kwestia nie jest do końca rozumiana nawet przez ludzi od dłuższego czasu kroczących za Jezusem. Sfera płciowości człowieka w całości znajduje się pod szczególnym „obstrzałem" sił tego świata, stąd zapewne wielkie pomieszanie – i jednocześnie chęć przeciwdziałania temu pomieszaniu.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing