Biuletyn Centralnej Diakonii Życia sierpień 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

sierpień 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Papież Franciszek do Polaków

papiez franciszek

 

Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci,

i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. 

 


Tarnów: dzieci utracone będą mogły spocząć w zbiorowej mogile

aniol dziecko utraconeNa cmentarzu komunalnym w Tarnowie - Mościcach powstanie wspólna mogiła, w której będą mogły zostać pochowane dzieci, które zmarły przed narodzeniem. Stosowną uchwałę podjęli tarnowscy radni. Z prośbą, aby powstało takie miejsce zwrócili się do prezydenta Tarnowa, rodzice, których dzieci zmarły przed urodzeniem.


Czytaj więcej...

Ustroń: w lipcu Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych

hermaniceW Ustroniu-Hermanicach w Beskidzie Śląskim odbędą się w dniach od 3 do 10 lipca Hermanickie Spotkania Rodzin i Narzeczonych. Dominikańskie spotkania u stóp beskidzkiej Czantorii odbywają się od ponad ćwierć wieku. Mają one również formę kursu przedmałżeńskiego, po którym uczestnicy otrzymują zaświadczenie o jego ukończeniu.


Czytaj więcej...

Abp Hoser: nie można skazywać na śmierć dzieci z zaburzeniami chromosomowymi

dzieckoNie można skazywać na śmierć dzieci z zaburzeniami chromosomowymi - podkreślił w rozmowie z KAI abp Henryk Hoser. Zdaniem Przewodniczącego Zespół Ekspertów ds. Bioetycznych KEP „potrzebne są ośrodki dobrej diagnozy w kierunku utrzymania życia i leczenia chorób, a nie w kierunku aborcji". Dodał, że "pewnym i koniecznym rozwiązaniem są również hospicja perinatalne zapewniające pomoc zarówno przed, jak i po urodzeniu chorego dziecka”.


Czytaj więcej...

Katowice: Eucharystia o dobrego męża i dobrą żonę

MalzenstwoO szczęśliwy wybór wiernej, roztropnej i świętej żony, której można powierzyć serce modlili się mężczyźni zebrani w kaplicy św. Barbary Silesia City Center. Kobiety prosiły natomiast o łaskę dobrego męża, który będzie wiernym towarzyszem życia, z którym można będzie budować szczęście życia rodzinnego.


Czytaj więcej...

Kraków: o seksie na ŚDM

archipelag skarbow„Miłość i seksualność – jak w dzisiejszych czasach prowadzić młodzież w drodze ku szczęśliwemu małżeństwu i rodzinie” – taki tytuł będą nosić warsztaty odbywające się w ramach ŚDM. Kilkugodzinne spotkanie, prowadzone w całości w języku angielskim, odbędzie się we wtorek, 26 lipca w Kampusie AGH w Krakowie.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing