Biuletyn Centralnej Diakonii Życia wrzesień 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

wrzesień 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

Papież Franciszek do Polaków

papiez franciszek

 

Życie musi być zawsze przyjęte i chronione – zarówno przyjęte jak i chronione – od poczęcia aż do naturalnej śmierci,

i wszyscy jesteśmy powołani, aby je szanować i troszczyć się o nie. 

 


Spotkanie z Mary Wagner w Częstochowie

mary wagnerMary Wagner, działaczka ruchu pro-life z Kanady, spotkała się z mieszkańcami Częstochowy w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II. Mary Wagner towarzyszył m. in. Jacek Kotula z podkarpackiej komórki Fundacji Pro - Prawo do życia, główny organizator przyjazdu Mary Wagner do Polski.


Czytaj więcej...

Diecezja radomska: rusza akcja zbierania podpisów za życiem

kochamykazdedzieckoW diecezji radomskiej rusza akcja zbierania podpisów pod apelem do polskich parlamentarzystów o prawo do życia dla każdego poczętego dziecka i ochronę macierzyństwa. Jest to inicjatywa Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Do jej przyłączenia zachęca wiernych biskup Henryk Tomasik i duszpasterstwo rodzin.


Czytaj więcej...

Sprzeciw wobec aborcji dzieci zarażonych wirusem Zíka

Zika chain coloredWierzę, że każde ludzkie życie powinno być chronione przez prawo, niezależnie od okoliczności czy stanu zdrowia, w jakim się znajduje – powiedział Marco Rubio, amerykański senator z Florydy. Stanął on w obronie dzieci nienarodzonych, zagrożonych aborcją z powodu wirusa Zíka.


Czytaj więcej...

Ostrowiec Świętokrzyski: utworzono grób dziecka utraconego na cmentarzu komunalnym

grob aniolekGrób dziecka utraconego poświęcony został przez biskupa sandomierskiego w sobotę, 27 sierpnia na cmentarzu komunalnym w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ceremonię poprzedziła Msza święta w intencji dzieci utraconych przed narodzeniem oraz za ich rodziny.


Czytaj więcej...

Bp Wróbel o transseksualizmie w perspektywie nauczania Kościoła

gender 2Kościół stoi na stanowisku, że nie można naruszać integralności fizycznej osoby w celach leczenia zła o pochodzeniu psychicznym lub duchowym, zaś zmiana płci, choćby tylko metrykalna, uniemożliwia przyjęcie święceń kapłańskich – przypomniał bp Józef Wróbel SCJ.

Bioetyk uczestniczył w międzynarodowej konferencji naukowej pt. "Tożsamość płciowa i transsekualizm: fakty i kontrowersje", która odbyła się na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opolskiego.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing