Biuletyn Centralnej Diakonii Życia październik 2016

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

październik 2016
 
 
baner stary cdz
 
 
 

O teście na miłość Jacek Pulikowski

Pulikowscy1Czy to co nas łączy jest miłością? Czy to zmierza w dobrą stronę? Zakochanie wyzwala niesamowitą energię, która nas popycha ku sobie. Pragniemy być bliżej siebie. To co jest między nami możemy przerobić na dobro lub zło. Najprościej miłość poznać po owocach. Jeżeli ludzie chodząc ze sobą stają się przez to lepsi, mobilizują się do wysiłku pracy nad sobą, podejmują walkę z nałogami, porządkują swoje życie, to jest to czynnik budujący miłość. A miłość rodzi dobro - po tym najłatwiej ją rozpoznać.


Czytaj więcej...

Prezydium KEP o kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”

Konferencja Episkopatu Polski logo– Wyrażamy przekonanie, że katolicy nie powinni brać udziału w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii – czytamy w komunikacie Prezydium KEP przekazanym KAI.Biskupi podkreślają: Kościół nigdy nie dzieli ludzi według orientacji seksualnej, ale uświadamia wszystkim, że jako stworzeni „na obraz i podobieństwo Boga”, są ukochanymi dziećmi Bożymi – siostrami i braćmi w Chrystusie – i stąd cieszą się równą godnością (...) Szacunek dla godności każdej osoby jest jednak nie do pogodzenia z szacunkiem dla samych czynów homoseksualnych.


Czytaj więcej...

Fundacja Małych Stópek: edukacja pro-life poprzez grę karcianą

zagraj w jasiaSzczecińska Fundacja Małych Stópek znów zachęca do edukacji w zakresie nienarodzonych jeszcze dzieci. Stworzyła pierwszą grę karcianą pro-life "Zagraj w Jasia".

Gra jest wzorowana na popularnej grze "Piotruś". Zasady są takie same, a oprawa graficzna jest adekwatna do celów edukacji o wartości życia ludzkiego od poczęcia.


Czytaj więcej...

PFROŻ złożyła projekt ustawy chroniącej życie dzieci - bez karalności kobiet

PFROZ logoPrzedstawiciele Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia złożyli w środę 14 września w Kancelarii Marszałka Sejmu RP projekt ustawy zapewniający prawną ochronę życia wszystkim poczętym dzieciom bez wyjątków. Projekt ten, w odróżnieniu od projektu obywatelskiego „Stop aborcji” utrzymuje obecnie obowiązujące rozwiązanie, które wyłącza spod sankcji karnej kobietę poddającą się aborcji.


Czytaj więcej...

Działaczka pro-life: nie można zabić dziecka i być tym samym człowiekiem

Stop abortion 3„Nie można zabić dziecka i być tym samym człowiekiem. Z aborcją zawsze wiążą się dodatkowe koszty” – powiedziała Irene van der Wende, holenderska działaczka pro-life podczas konferencji zorganizowanej przez fundację "Pro – prawo do życia". Spotkanie miało miejsce we wtorek, 28 października, na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.


Czytaj więcej...

ORDŻ 2016 - Bogactwo różnorodności

frydrychowo swiecaFrydrychowo to mała letniskowa miejscowość na gościnnej kaszubskiej ziemi.
W tak malowniczym otoczeniu, nad brzegiem jeziora Mausz znajduje się dom wypoczynkowy DAL- SOL, który w dniach 05-14.08.2016 gościł pod swoim dachem ponad stopięćdziesięcioosobową grupę z całej Polski (rodziny z Domowego Kościoła i osoby przygotowujące się do małżeństwa należące do Ruchu Światło- Życie), które przyjechały na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing