Biuletyn Centralnej Diakonii Życia styczeń 2017

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

styczeń 2017
 
 
baner stary cdz
 
 
 

„Gdy czekanie na dziecko boli...” - rekolekcje dla małżeństw starających się o potomstwo

nieplodnosc testMałżeństwa z Bełchatowa, Bydgoszczy, Dąbrówki, Izabelina, Lublina, Łochowa, Łodzi, Swarzędza i Warszawy spotkały się na Zamku Bierzgłowskim, by wziąć udział w rekolekcjach „Gdy czekanie na dziecko boli...”.

Zostały one zorganizowane przez Diecezjalny Ośrodek Duszpasterstwa Akademickiego „Martyria” w Bydgoszczy. Spotkania zorganizowane 17 i 18 grudnia były skierowane do par długo oczekujących potomstwa. Oprócz konferencji na temat m.in. motywu niepłodności w Piśmie Świętym, sfery uczuć, adopcji i NaProTechnologii, był też czas dla na dialog małżeński i rozmowę w grupach samych kobiet i samych mężczyzn.


Czytaj więcej...

O Płodności - naukowa baza wiedzy

o plodnosciZapraszamy do odwiedzin portalu "O płodności" - strony o Metodach Rozpoznawania Płodności. Można tam też znależć bazę lekarzy wykorzystujących w swojej praktyce medycznej Naprotechnologię (NaProTECHNOLOGY®) lub obserwacje cykli menstruacyjnych. Wśród artykułów pisanych przez wybitnych specjalistów znajdziemy omówienie naukowych podstaw płodności, przyczyn niepłodności, szkodliwości antykoncepcji na płodność i wiele innych informacji na temat zdrowia prokreacyjnego.Pierwsza w Polsce poradnia i klinika diagnostyki i leczenia niepłodności

naprotechnologyW łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki otwarto w czwartek pierwszą w Polsce poradnię i klinikę diagnostyki i leczenia niepłodności u kobiet i mężczyzn. W uroczystości wziął udział minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Placówkę pobłogosławił łódzki biskup pomocniczy Marek Marczak.


Czytaj więcej...

Celebrujmy święto Młodzianków Męczenników

swieto mlodziankowPolska Federacja Ruchów Obrony Życia (PFROŻ) zachęca do uroczystej celebracji Święta Młodzianków Męczenników, obchodzonego 28 grudnia. - To szczególna okazja do refleksji i modlitwy za występki przeciwko ludzkiemu życiu - przypominają w przesłanym KAI apelu członkowie PFROŻ.

Święto Młodzianków, czyli dzieci betlejemskich pomordowanych na rozkaz Heroda, Kościół obchodzi 28 grudnia. Choć jeszcze nieświadome, oddały życie za Chrystusa. Zapis o ich męczeństwie znajduje się w Ewangelii św. Mateusza. Tradycja podkreśla, że otrzymały one chrzest krwi i nazywa je "pierwocinami Kościoła". Kult Młodzianków rozpoczął się już w II wieku.


Czytaj więcej...

Warszawa: Fundacja Życie złożyła petycję w sprawie prof. Chazana

Bogdan ChazanPetycję o przywrócenie prof. Bogdana Chazana na stanowisko dyrektora szpitala Świętej Rodziny złożyli w piątek w stołecznym ratuszu przedstawiciele Fundacji Życie. Pod wnioskiem podpisało się prawie 45 tys. mieszkańców Warszawy.

Zdaniem przedstawicieli Fundacji Życie odwołanie prof. Chazana z funkcji dyrektora szpitala wpłynęło na zwiększenie liczby aborcji dokonywanych w Warszawie. – W samym 2016 roku dokonano w tym szpitalu ośmiu zabiegów usunięcia ciąży – mówił prezes fundacji Michał Owczarski.


Czytaj więcej...

Zaproszenie na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia w 2017 r.

life b newSłuchając słów Papieża Franciszka, wypowiedzianych w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, miejmy odwagę i zdecydujmy się na zamianę kanapy na parę butów, które pomogą nam chodzić po drogach, o jakich nam się nigdy nie śniło, ani nawet o jakich nie pomyśleliśmy. Może właśnie Was Jezus powołuje do służby na rzecz obrony życia (od poczęcia do naturalnej śmierci) oraz rodziny.

Zapraszamy do przesyłania zgłoszeń młodzież/dorosłych, którzy przeżyli III stopień Oazy Nowego Życia oraz małżeństwa, które przeżyły I stopień Oazy Rodzin . ZAPISY ZAKOŃCZONE

Ks. Piotr Róż oraz Małgorzata i Artur Berłowscy


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing