Biuletyn Centralnej Diakonii Życia luty 2017

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

luty 2017

 

 
 
baner stary cdz
 
 
 

Oaza Rekolekcyjna Diakonii Życia w Kowarach 2017

zobaczZapraszamy młodzież i dorosłych po ukończeniu formacji podstawowej oraz małżeństwa (przynajmniej po Oazie Rodzin I st., zapewniamy opiekę nad dziećmi) na Oazę Rekolekcyjną Diakonii Życia (ORDŻ) w terminie 11-20 sierpnia 2017r. do Ośrodka Fundacji Światło-Życie w Kowarach.

W czasie trwających 10 dni rekolekcji (wymagających tylko 4 dni urlopu) poruszymy wiele ciekawych tematów dotyczących obrony życia ludzkiego i godności człowieka.


Czytaj więcej...

Komitet „Stop Aborcji” chce przyjęcia projektu PFROŻ

stop aborcjiFundacja Pro-Prawo do Życia i inne organizacje zaangażowane w inicjatywę ustawodawczą „Stop Aborcji” skierowały pismo do sejmowej Komisji ds. Petycji, w którym wyraziły poparcie dla antyaborcyjnego projektu przedstawionego przez Polską Federację Ruchów Obrony Życia.


Czytaj więcej...

Gdańscy lekarze nie chcą dofinansowania in vitro przez miasto

in vitroObawy związane z niewłaściwym wydatkowaniem publicznych pieniędzy oraz niezrozumiałym wsparciem jedynie metod sztucznie wspomaganego rozrodu wystosowali lekarze ginekolodzy i położnicy kilku gdańskich uczelni wyższych.

W liście otwartym do władz miasta sugerują, by środki zaplanowane na dofinansowanie in vitro przeznaczyć na utworzenie ośrodka zdrowia prokreacyjnego, który czuwałby nad dostępem gdańszczanek do nowoczesnych metod leczenia niepłodności.


Czytaj więcej...

„Fajnie być tatą” – ruszyła akcja społeczna zachęcająca do ojcostwa

fundacja mama tata„Ról jest wiele, ale jedna jest najważniejsza – być tatą” – głosi hasło najnowszej kampanii społecznej fundacji Mamy i Taty „Fajnie być tatą”, zachęcającej do ojcostwa. Częścią kampanii są telewizyjne spoty reklamowe oraz przygotowany przez ekspertów raport „Ojcowie 2017”, diagnozujący aktualne problemy, z jakimi spotykają się współcześni rodzice.


Czytaj więcej...

Bydgoszcz: spotkanie Akademii Rodziny

urszula dudziak„We współczesnych czasach toczy się intensywna walka duchowa o wartości, człowieka oraz relacje” – uważa dr hab. Urszula Dudziak. Profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II była gościem Akademii Rodziny prowadzonej przez Rodziny Szensztackie oraz Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Bydgoskiej. Spotkanie przy Sanktuarium Zawierzenia zatytułowano: „Zasady i normy moralne ochroną szczęścia małżeństwa i rodziny”.


Czytaj więcej...

„Boskie Randki” w Walentynki

walentynki randkaPierwszą w Łodzi akcję „Boskich Randek” dla samotnych katolików, organizuje Centrum Służby Rodzinie. W Walentynki zaprosi 20 kobiet i mężczyzn, którzy w 5-minutowej rozmowie sprawdzą, czy mogą sobie przypaść do gustu.


Czytaj więcej...

Rekolekcje małżeńskie w 2017r. w Polsce

Malzenstwo

 „Dlatego opuści człowiek ojca i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, niech człowiek nie rozdziela” (Mt 19,5-6).

 Poniżej przedstawiamy wykaz rekolekcji dla małżonków organizowanych w 2017r. w Polsce


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing