Biuletyn Centralnej Diakonii Życia marzec 2017

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

marzec 2017

 

 
 
baner stary cdz
 
 
 

300 tys. zł na leczenie metodą naprotechnologii na Mazowszu

naprotechnologySamorząd Województwa Mazowieckiego przeznaczył 300 tys. zł na leczenie niepłodności metodą naprotechnologii. Z programu skorzysta około 120 par.

Przez najbliższe trzy lata Samorząd Województwa Mazowieckiego będzie realizował „Program wsparcia leczenia niepłodności mieszkańców Województwa Mazowieckiego metodą naprotechnologii” w Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim. Umowy w tej sprawie podpisali marszałek Adam Struzik, członek zarządu Elżbieta Lanc oraz przedstawiciele Mazowieckiego Szpitala Bródnowskiego – prezes zarządu Teresa Bogiel oraz wiceprezes Wiesław Malicki.


Czytaj więcej...

Nierozerwalność małżeństwa – bez zmian w nauczaniu

WatykanPapież Franciszek nie zmienił nauczania Kościoła nt. nierozerwalności małżeństwa. W ten sposób włoski watykanista Andrea Tornielli przedstawia stanowisko kard. Francesco Coccopalmerio, który w swej 50-stronicowej rozprawie, wydanej niedawno przez Watykańską Księgarnię Wydawniczą, zajął się rozdziałem 8. adhortacji Franciszka „Amoris laetitia”, poświęconym właśnie tej kwestii.


Czytaj więcej...

Jak cieszyć się z małżeństwa? Zakończył się Tydzień Małżeństwa

MalzenstwoMałżonkowie cieszą się, że wreszcie powstało coś dla nich. Tworząc tę kampanię chcieliśmy, by mogli poświęcić sobie więcej czasu, zadbać o relację i po prostu cieszyć się, że są razem – powiedziała w rozmowie z KAI Lena Kozakowska, członkini Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich, współorganizatorka Tygodnia Małżeństwa. Od 7 do 14 lutego w ponad 10 miastach celebrowano Międzynarodowy Tydzień Małżeństw. W ramach obchodów odbyły się liczne konferencje, warsztaty oraz różnego rodzaju randki, przygotowane przez organizatorów wydarzenia – Stowarzyszenie Psychologów Chrześcijańskich.


Czytaj więcej...

Nowoczesne planowanie rodziny

plodNaturalne metody planowania rodziny są stale doskonalone, a ich skuteczność jest coraz lepsza – zarówno w zapobieganiu ciąży jak i w staraniach o poczęcie dziecka. Dla osób ceniących sobie nowoczesne rozwiązania, na polskim rynku pojawiły się liczne urządzenia ułatwiające rozpoznawanie własnej płodności. Poniżej analizujemy te najpopularniejsze.


Czytaj więcej...

„Bliżej – pełna łączność” – warsztaty tato.net w Łodzi

tatonet logoWykłady, prezentacje, praca w grupach, film, muzyka, to elementy, z których składały się warsztaty dla ojców, zatytułowane „Bliżej – pełna łączność”, które odbyły się 18 lutego w bursie salezjańskiej przy ul. Wodnej w Łodzi, a których organizatorem był Ruch Światło – Życie.


Czytaj więcej...

Naśladujmy Matkę Teresę w obronie życia

Matka Teresa„Kamieniem węgielnym nowego humanizmu jest przyjęcie dzieci nienarodzonych” – te słowa Matki Teresy z Kalkuty przypomniał przed mikrofonem Radia Watykańskiego honorowy przewodniczący włoskiego Ruchu na rzecz Życia – Carlo Casini.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing