Biuletyn Centralnej Diakonii Życia maj 2017

Chcesz oddać się w służbę życia - podjąć diakonię w swojej diecezji?

Napisz do nas cdz@oaza.pl

   

nowe logo DZ

Centralna Diakonia Życia facebook

informuje

 

maj 2017

 

 
 
baner stary cdz
 
 
 

„Amoris laetitia”: Liberalizacja czy aktualizacja nauczania Kościoła?

amoris laetitiaOd kwietnia ub. r. czyli od momentu publikacji adhortacji „Amoris laetitia” trwa dyskusja czy papież Franciszek dopuścił do możliwości przyjmowania Eucharystii rozwodników żyjących w ponownych związkach – zmieniając tym samym dyscyplinę sakramentów?


Czytaj więcej...

Długa lista działań Kościoła na rzecz kobiet

kobietyDyskryminowanie kobiet, akceptowanie jedynie ich ról podrzędnych, generowanie i tolerowanie przemocy wobec nich, traktowanie jak „zwierząt do rodzenia” – to podstawowe zarzuty, które formułują pod adresem Kościoła lewicowi politycy, dziennikarze, feministki. Jeśli Kościół krytycznie wypowiada się na temat niektórych aspektów teorii gender, to zarzuca mu się chęć dyskryminacji kobiet. Nic bardziej fałszywego.


Czytaj więcej...

Niepłodność to nie problem? O Duszpasterstwie Małżeństw Pragnących Potomstwa

nieplodnosc testDuszpasterstwa Małżeństw Niepłodnych czy Bezdzietnych działają w Warszawie, Krakowie, Olsztynie, Łodzi, Białymstoku, Żorach, Tarnowie, Bielsku – Białej i Rzeszowie. Zważywszy, że problem niepłodności dotyka w Polsce co piątej, a może już nawet co czwartej pary – to wciąż kropla w morzu potrzeb. Bardzo wiele opowieści biblijnych, takich, które co tydzień czytamy w Kościele, to historie niepłodnych par. Ludzi, którzy przez lata zmagali się ze swoim cierpieniem, błagali Boga o cud. Teraz też są takie pary, tylko jest ich znacznie więcej niż kiedyś. Czy mają swoje miejsce w Kościele?


Czytaj więcej...

Modlitwa o dar czystości

 Jestem mężczyzną (jestem kobietą). fot. kaja

Jestem stworzony jako mężczyzna (stworzona jako kobieta).
Jestem powołany jako mężczyzna (powołana jako kobieta).
Jestem człowiekiem jako mężczyzna (człowiekiem jako kobieta).

Toteż akceptuję siebie jako mężczyzna (siebie jako kobieta).


Czytaj więcej...

Sens czystości przedmałżeńskiej

fot. kajaLudzka płciowość nie jest jedyną dziedziną, do której stosujemy metaforę czystości i brudu. Na początku jednak zastanówmy się nad pierwotnym, dosłownym znaczeniem wyrazu "czystość". Mówimy na przykład, że jedzenie należy przechowywać w czystości.


Czytaj więcej...
 
--
Materiały zamieszczone na stronach internetowych portalu CDŻ podpisane "Katolicka Agencja Informacyjna" lub sygnowane skrótem "KAI"wykorzystywane są przez Centralną Diakonię Życia Ruchu Światło-Życie na podstawie umowy licencyjnej. Z uwagi na powyższe, prosimy nie kopiować artykułów, zamieszczając jedynie przesłany powyżej wstęp z link przekierowującym na stronę CDŻ.
www.oaza.pl/cdz
Udostępnij ten biuletyn Facebook
Bezpośredni link do biuletynu.
--
Powered by AcyMailing