Code for the Kingdom – Warszawa 2016

logo-globalChcesz tworzyć aplikacje, które sprawią, że świat będzie lepszy? Dołącz do globalnego hakatonu Code for the Kingdom. Polscy organizatorzy zapraszają do Warszawy w dniach 21-23 października br., do Centrum Konferencyjnego Mt 28, ul. Polnej Róży 1c (500 m od stacji metra Kabaty).

strona domowa wydarzenia
link do rejestracji

Code for the Kingdom (#C4TK) to spotkanie programistów, designerów oraz kreatywnych i przedsiębiorczych osób o innych specjalnościach i talentach. Celem jest wspólne tworzenie aplikacji, które przez pryzmat Ewangelii, będą służyć Bogu i ludziom w codziennym życiu. Październikowy hakaton Code for the Kingdom będzie miał charakter globalny: jego uczestnicy będą pracować wspólnie w 14 miastach, w 10 krajach na świecie, nad wyzwaniami postawionymi przez organizatorów.

 

Za całość przedsięwzięcia odpowiada Leadership Network – chrześcijańska organizacja pozarządowa ze Stanów Zjednoczonych. Wśród zaangażowanych w organizację po stronie polskiej znajdują się członkowie m. in. Ruchu Chrześcijańskiego Mt28 oraz Ruchu Światło-Życie. Uczestnicy powinni zarejestrować się na stronie www.codeforthekingdom.org/warsaw-hackathon-2016.html. Tam też znajdują się wszelkie informacje o tej oraz poprzednich edycjach hakatonu, zarówno globalnych, jak i lokalnych, a także o kosztach uczestnictwa. Wartość biletu-cegiełki to 25 lub 50 zł. Zgromadzone pieniądze będą przekazane na rzecz Wspólnoty Chleb Życia, pomagającej osobom bezdomnym, ubogim i bezrobotnym poprzez edukację, warsztaty pracy, stypendia i wiele innych form. Organizatorzy przewidzieli również ułatwienia dla tych uczestników, którzy z jakiegoś powodu nie mogą sobie pozwolić na zakup biletu.

W naszym serwisie informowaliśmy o pierwszej polskiej edycji hakatonu, odbywającej się w maju br. w Katowicach. Sukces tego wydarzenia przełożył się na decyzję o podjęciu wyzwania o charakterze globalnym. Pierwszy, weekendowy globalny hakaton miał miejsce  w roku 2015; odbywał się wówczas równolegle w 13 miastach na całym świecie. Wydarzenie zgromadziło setki uczestników, którzy stworzyli ponad 100 nowych aplikacji podejmujących tematy społeczeństwa, lokalnych społeczności, rodzin i życia duchowego. W tym roku organizatorzy szacują, że w kodowaniu dla Królestwa weźmie udział około 1000 uczestników. /MJ/