COM 2016 Dzień Moderatora

Święto Maryi, Matki Kościoła, na Centralnej Oazie Matce jest Dniem Moderatora. Po jutrzni, której przewodniczył moderator z Łomży ks. Dariusz Niewiński, ponad trzy godziny trwało spotkanie moderatorów diecezjalnych i prowincjalnych z całego kraju.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Podczas tego kolegium, które prowadził moderator generalny Ruchu ks. Marek Sędek podejmowano bieżące tematy, m.in.: oazy wakacyjne, międzynarodowy statut ruchu, miesięczna szkoła animatora, sympozjum Koinonia, oaza w Kenii. Mówiono także o remontach oraz potrzebnych wolontariuszach do pracy na Kopiej Górce, oazach w Centrum. Więcej czasu poświęcono tematowi Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

W Dniu Moderatora uczestniczył ks. abp Adam Szal, delegat KEP ds. naszego Ruchu, który przewodniczył mszy świętej. W homilii zwrócił uwagę, że nowe wezwanie w Litanii Loretańskiej „Matko Miłosierdzia” zostało umieszczone po wezwaniach Matko Kościoła i Matko łaski Bożej.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Wykorzystując okoliczność święta Matki Kościoła rozwinął przymiot miłosierdzia Maryi.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Wykazał, że nie tylko głosi Ona miłosierdzie Boga w Magnificat, ale także czyni miłosierdzie pomagając krewnej Elżbiecie przez kilka miesięcy. Ks. abp wskazał na słowa Maryi wypowiedziane w Kanie Galilejskiej „zróbcie wszystko, co Syn mój wam powie”, które są kierowane do nas szczególnie w roku jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Mówił też o roli Maryi w naszym Narodzie (hymn Bogurodzica) oraz, że jesteśmy ludem, który zawarł przymierze z Bogiem.

fot. Centrum Ruchu Światło-Życie

Na zakończenie mszy św. w imieniu Ruchu i Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła ks. Marek Andrzejuk i pani Dorota Seweryn wyrazili naszą radość i wdzięczność Panu Bogu za nominację ks. abp Adama Szala na Pasterza Archidiecezji Przemyskiej.

 

Z Namiotu Światła wszyscy udali się przed statuę Niepokalanej, przy której odnowiono Akt Oddania Ruchu Maryi, Niepokalanej Matce Kościoła.

AR