Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 11 czerwca 2016, 18:11    

Dary Ruchu Światło-Życie dla nowego biskupa


W dni dzisiejszym w Kołobrzegu przyjął święcenia biskupie ks. Krzysztof Włodarczyk. Głównym konsekratorem był biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak.

Bp Krzysztof Włodarczyk jest bardzo mocno związany z Ruchem Światło-Życie – wielokrotnie prowadził oazy, należy do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi. Podczas dzisiejszej uroczystości dziękował „całej wspólnocie Ruchu Światło-Życie, z której wyrastałem i na której bazuję”.

Z okazji święceń biskupich Ruch Światło-Życie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej przygotował dla biskupa Włodarczyka specjalnie zamówione dary:

  • krzyż pektoralny z wizerunkiem Chrystusa Sługi z przodu i greckim napisem FOS–DZOE z tyłu,
  • mitrę z wizerunkiem Chrystusa Sługi,
  • świecę z wizerunkiem Chrystusa Sługi, .

Dwa pierwsze dary zostały przekazane nowemu biskupowi już w czwartek.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE