Diakonia Życia podejmuje modlitwę w intencji rekolekcji kapłańskich

Diakonia ŻyciaJuż za dwa tygodnie, w dniach 24 – 27 listopada 2014 r., trwać będą w Krościenku rekolekcje kapłańskie organizowane przez Unię Kapłanów Chrystusa Sługi. Od kilku lat jesienne rekolekcje kapłańskie w Krościenku przybierają formę rekolekcji diakonijnych. W poprzednich latach kapłani przeżywali m.in. Oazę Rekolekcyjna Diakonii, Oazę Rekolekcyjna Diakonii Wyzwolenia, Oazę Rekolekcyjną Diakonii Liturgicznej, Oazę Rekolekcyjną Animatorów Ewangelizacji, Oazę Rekolekcyjną Animatorów Modlitwy.

W  tym roku tematyka rekolekcji oparta będzie na programie Oazy Rekolekcyjnej Diakonii Życia. Rekolekcje prowadzić będzie Centralna Diakonia Życia. Poprzez liturgię, modlitwę, prelekcje i spotkania w małych grupach uczestnicy rekolekcji pogłębiać będą tematy podejmowane przez Diakonię Życia, ważne zarówno dla ich osobistego życia jak i dla posługi kapłańskiej.

Odpowiedzialni za CDŻ Dorota i Łukasz Kozyrowie zwrócili się do wszystkich członków diakonii o podjęcie dziewięciodniowej nowenny w intencji rekolekcji kapłańskich w dniach bezpośrednio poprzedzających rekolekcje. Nowenna, polegająca na codziennym odmówieniu modlitwy za wstawiennictwem ks. Franciszka Blachnickiego, ma być połączona z rozważeniem tematów podejmowanych przez Diakonię Życia. W poszczególne dni nowenny rozważane będą następujące tematy:

  1. 15.11. (sobota) – “Jestem człowiekiem”
  2. 16.11. (niedziela) – “Jestem kobietą, jestem mężczyzną”
  3. 17.11. (poniedziałek) – “Dar spotkania”
  4. 18.11. (wtorek) – “Czystość”
  5. 19.11. (środa) – “Miłość oblubieńcza”
  6. 20.11. (czwartek) – “Odpowiedzialne rodzicielstwo”
  7. 21.11. (piątek) – “Kładę dziś przed tobą życie i śmierć”
  8. 22.11. (sobota) – “Oddajcie się w służbę życia”
  9. 23.11. (niedziela) – Przyjdź Duchu Święty: za posługujących i o plon stokrotny rekolekcji

Zaproszenie na rekolekcje kapłańskie przeczytasz tutaj.