W sobotę 30 sierpnia w parafii Dobrego Pasterza w Bytomiu Karbiu odbył się powakacyjny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło- Życie diecezji gliwickiej.

SONY DSC

Spotkanie rozpoczęło się zapaleniem świecy oazy oraz wezwaniem do Ducha Świętego, któremu przewodniczył Moderator Diecezjalny ks. Marek Olekszyk. Centralnym punktem Dnia Wspólnoty była Msza Święta pod przewodnictwem bp Gerarda Kusza. W homilii ks. Biskup zachęcał oazowiczów, by przypatrywali się swojemu powołaniu i aby byli aniołami wieszczącymi pokój w świecie. Po Mszy wspólnota Ruchu Światło-Życie podziękowała Aleksandrze i Dariuszowi Jóźwikom za posługę Pary Diecezjalnej Domowego Kościoła.

SONY DSC

Dalsze świętowanie odbywało się na świeżym powietrzu. Dla uczestników spotkania przygotowano poczęstunek, po którym nastąpiło przedstawienie grup rekolekcyjnych. W tym roku w diecezji gliwickiej odbyły się trzy turnusy Oazy Dzieci Bożych, dwa turnusy Oazy Nowej Drogi, cztery turnusy Oazy Nowego Życia oraz cztery turnusy rekolekcji Domowego Kościoła, rekolekcje tematyczne „Tańcem chwalmy Pana” i dwa turnusy rekolekcji ewangelizacyjnych dla rodzin. Po przedstawieniu grup był czas na rozmowy i wspólną zabawę.

Spotkanie zakończyła wspólna modlitwa uwielbienia.

Magdalena Nowicka

Dodaj komentarz