Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 20 listopada 2017, 21:57    

Ewangelizatorzy z Duchem

Oaza Modlitwy Diakonii Misyjnej


Jak co roku członkowie diakonii misyjnej z całej Polski spotkali się na jesiennej oazie modlitwy, aby „zaczerpnąć” siły na kolejny rok posługi oraz wsłuchać się w głos Pana, aby rozeznać, co jest Jego wolą dla każdego z nas i dla całej diakonii.

Tym razem (w dniach 3-5 listopada) gościliśmy w Krakowie, w Domu Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów. Jesienne spotkanie jest naszą coroczną tradycją, jednak w tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba uczestników: blisko 50 osób z 11 diecezji (warszawskiej, warszawsko-praskiej, łódzkiej, poznańskiej, wrocławskiej, katowickiej, krakowskiej, przemyskiej, zielonogórsko-gorzowskiej, tarnowskiej i rzeszowskiej). Byli wśród nas zarówno kapłani, jak i małżonkowie, dorośli, studenci i młodzież, a nawet całe rodziny z dziećmi.

Oazę modlitwy poprowadził dla nas o. Bartłomiej Parys, werbista z Irlandii. Temat, wokół którego nas prowadził: „Ewangelizatorzy z Duchem”, zaczerpnął z adhortacji papieża Franciszka „Evangelii gaudium”. W przygotowaniu duchowym do przeżycia tych krótkich rekolekcji niezwykle pomocna była nowenna do Ducha Świętego opracowana przez ojca Bartłomieja, w czasie której wypraszaliśmy owoce tego czasu.

Przez cały weekend o. Bartłomiej otwierał nas na działanie Ducha Świętego oraz na przyjęcie Jego charyzmatów pomocnych w głoszeniu Ewangelii na krańcach świata. Dzielił się z nami swoim doświadczeniem posługi charyzmatycznej i opowiadał o początkach odnowy charyzmatycznej w Polsce, które są związane z naszym Ruchem i osobą ojca Franciszka Blachnickiego. Podczas swoich homilii ojciec Bartłomiej podkreślał, że misje nie zaczynają się w momencie wyjazdu, ale w naszym sercu. Mówił również, że zarówno misje, jak i działalność misyjną należy oddawać Matce Bożej, dlatego jako diakonia odpowiedzieliśmy na jego propozycję i postanowiliśmy, aby codziennie powierzać naszą posługę i nas samych, łącząc się ze sobą duchowo na modlitwie „Anioł Pański”.

Podczas spotkań w małych grupach uczestnicy mieli okazję przypomnieć sobie na nowo, jak ważne jest zaufanie Duchowi Świętemu w codziennym życiu.

Nie zabrakło w trakcie tego weekendu także czasu na świadectwa i dzielenie się doświadczeniami misyjnymi z tegorocznych wakacji (m.in. z Tanzanii i Ukrainy). Mogliśmy też wysłuchać opowieści ojca Macieja, który mówił o misjach komboniańskich.

W sobotni wieczór jako punkt kulminacyjny oazy modlitwy przeżywaliśmy modlitwę wstawienniczą, podczas której prosiliśmy o dar chrztu w Duchu Świętym. W wielu sercach Pan Bóg złożył tego wieczoru niesamowite łaski.

W niedzielę Agata Jankowiak, odpowiedzialna za tłumaczenie materiałów Ruchu na język angielski, przypomniała o anglojęzycznych stronach Ruchu, materiałach, które już są przetłumaczone, i o zadaniach, które w tym temacie są jeszcze do podjęcia.

Przemysław Wieczorek, odpowiedzialny wraz z żoną za Centralną Diakonię Misyjną, przedstawiał historię diakonii misyjnej (świętującej w tym roku swoje 10-lecie), jej wizję, cele i metody, jak również zaprosił już teraz wszystkich uczestników na wiosenną oazę jedności, w czasie której będziemy w zespołach roboczych pracować nad tym, w jaki sposób przygotować diakonię i cały Ruch na Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, który papież Franciszek ogłosił na 2019 rok.

Bez wątpienia wyjechaliśmy z tej oazy modlitwy umocnieni Duchem Świętym, pełni zapału do posługi, pewni, że tam gdzie my niedomagamy, tam On okaże swoją moc, jeśli tylko pozwolimy mu działać.

Pan Jest Wielki!

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE