Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 22 stycznia 2016, 07:54    

błędne kodowanie – test


okl 207Papież Franciszek w przesłaniu na tegoroczny Dzień Jedności Chrześcijan w USA powiedział: „Jestem przekonany, że osiągnięcie jedności między nami nie jest sprawą teologów, oni mają tylko pomagać. Jeśli będziemy czekać aż teolodzy dojdą do porozumienia, to wtedy ta jedność urzeczywistni się dopiero dzień po Sądzie Ostatecznym. Jedność jest dziełem Ducha Świętego. Łączę się z Wami w przekonaniu, że mamy jednego Pana: Jezus jest Panem. Jestem pewien, że Jezus posłał nam Ducha, którego nam obiecał, aby urzeczywistniła się «harmonia» między wszystkimi jego uczniami”.

Ks. Blachnicki budując podwaliny formacji oazowej był otwarty na współpracę ze środowiskami protestanckimi. „Zwróćmy najpierw uwagę na to, co nas łączy, co nam jest wspólne, i cieszmy się z tego, co jest dobrem wspólnym, a potem dopiero szukajmy drogi do pełnej jedności, do porozumienia się w sprawach, gdzie jeszcze są różnice. (…) Tak wiele mamy wspólnego, że dzięki temu jesteśmy braćmi. Między braćmi nie zawsze wszystko musi być w porządku i nie we wszystkim muszą być zgodni, są różnice zdań, ale liczą się fakty, które są tak ważne, że nie mogą na skutek pewnych różnic przekreślić tego, co nas łączy i co stanowi podstawę naszego braterstwa w Chrystusie”. Słowa Założyciela wypowiedziane w 1978 roku wspaniale komponują się z tym co w tym roku powiedział papież Franciszek. Szukajmy tego co nas łączy. A łączy nas to, co najpotężniejsze: krew Jezusa, chrzest święty, i działanie Ducha Świętego, który prowadzi nas ku pełnej jedności. I na tym należy budować!

Ale „budować na tym co łączy” nie jest tożsame z odrzuceniem tego co różni. Ks. Blachnicki wskazywał drogę zupełnie inną. Należy coraz głębiej wchodzić w tajemnicę sakramentów, odcedzić całą ich „magiczność”, osadzić je na mocnych, biblijnych podstawach wskazując na konkretne wydarzenia z historii zbawienia. Trwając w głębokim życiu sakramentalnym możemy z odwagą i radością wchodzić w dialog ekumeniczny .

Magdalena Dudała

 

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl

—————————————————————-

SPIS TREŚCI

Wezwania

Ekumenizm

Na drodze ucznia

 • ks. Krzysztof Mierzejewski – O byciu cierpliwym
 • Karol Madaj – Przymierze Abimeleka
 • s. Rita od Chrystusa Sługi WNO – Modlić się wszędzie?

Z daleka i z bliska

 • Kamil Malarski – Kraj uśmiechu
 • Adam Rakszawski – Wielki skromnością
 • Aleksandra Rogowska – Pięknie jest być starym

Chwile

 • Jacek Biernacki – Kajakarstwo
 • Piotr Niedzielski – Na jubileusz
 • Dorota Czyżewska – Wspólnota
 • Jan Halbersztat – Szepty
 • Jola – Żywioły

Wieczernik Domowy

 • Anna Maćkowiak – Krok w krok w nowy rok

Wieczernik dla Ciebie

 • Jolanta Such-Białoskórska – Czy to jest seks czy to jest kochanie
 • Kasia i Marek – Nasze narzeczeństwo
KOMENTARZE
 1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
 2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
 3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
 4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Zobacz

Rekolekcje

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE