Jak będą wyglądały wakacyjne Dni Wspólnoty?

Publikujemy kilka informacji dotyczących organizacji Dni Wspólnoty w czasie turnusów wakacyjnych:

1. Zgłaszamy normalnie oazy do Centralnej Diakonii Oaz Rekolekcyjnych.
2. CDOR dzieli zgłoszone oazy średnie na oazy wielkie i przekazuje oazie w jakiej oazie wielkiej się znajduje.
3. Oaza przygotowuje wszystko normalnie na dzień wspólnoty (prezentację, znak, świadectwo, piosenkę), nagrywa wszystko co jest na godzinie spotkania i świadectwa i umieszcza to w chmurze na miejscu wskazanym dla konkretnej oazy wielkiej.
Materiały przesłane przez oazy będą dostępne tylko dla wspólnot uczestniczących w danym Dniu Wspólnoty
4. W dniu wspólnoty wszystko odbywa się normalnie, tylko gdy nadchodzi moment na godzinę spotkania i świadectwa gromadzimy się w pomieszczeniu, gdzie mamy możliwość obejrzenia prezentacji na ekranie i oglądamy wszystkie prezentacje umieszczone tam przez oazy przeżywające razem dzień wspólnoty.
5. Eucharystię sprawujemy we własnym gronie – można bardziej uroczyście.
6. Agapę przedłużamy o pisanie listów jedności (na które zwracamy większa uwagę) – oprócz listów jedności, które wysyłamy zwykle piszemy krótkie listy lub „kartki jedności” do oaz, z którymi ten dzień wspólnoty przeżywamy, a także do naszych proboszczów, czy innych osób, które nam przyjdą do głowy.
7. Godzina odpowiedzialności jest transmitowana online i uczestniczymy w niej oglądając transmisję (można się wcześniej skontaktować, jeśli np. mamy świadectwo, które może się pojawić w takiej transmisji). 
W celu pełnego przeżycia zalecamy przygotować kaplicę lub oratorium z miejscem składania deklaracji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

Bardzo prosimy o przesłanie informacji o wszystkich planowanych rekolekcjach na adres: cdor@oaza.pl.