Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego

Kiedy?
11 marca 2018 roku będzie miał miejsce dzień modlitwy za Ojca Świętego Franciszka. Jako Ruch Światło-Życie włączamy się w akcję organizowaną przez Ruch Lednicki. Co prawda rocznica przypada 13.03.2018, ale z racji że to jest wtorek to akcja odbędzie się w niedzielę 11.03
Co?
Wspólna modlitwa za Ojca Świętego w naszych miejscowościach. Może to być kościół, szkoła, park… Obojętnie, ważne aby otoczyć tego dnia papieża modlitwą.
Dlaczego?
Kiedy w 2017 roku miałem okazję rozmawiać z papieżem powiedział słowa: Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”, była to swoista umowa, którą od samego początku uważam za obowiązującą. Moim zdaniem młodzież polska jest to winna Papieżowi. ŚDM w Krakowie, kiedy to nakazał nam „Wstać z kanapy” dla wielu było punktem przełomowym w życiu, dlatego teraz ofiarujemy Ojcu Świętemu najlepszy prezent – modlitwę. Zorganizujemy szturm na niebo.
Sposób wykonania.
Zostaną stworzone 2 formularze zgłoszeniowe. Jeden będzie dla osób modlących się indywidualnie, drugi zaś będzie przeznaczony dla osób organizujących modlitwę w swoim miejscu zamieszkania. Chcemy dotrzeć do jak największej ilości ruchów i stowarzyszeń w Polsce i zaprosić do wspólnej modlitwy w intencji naszego Papieża. Z biegiem czasu postaramy się o wyłonienie koordynatorów diecezjalnych (niekoniecznie księży), którzy będą w stałym kontakcie z nami, a po akcji zbiorą informacje na temat liczby osób. Bardzo nam zależy, aby różne środowiska objęły to wydarzenie swoim patronatem, a osoby popularne w polskim Kościele zostały ambasadorami tej inicjatywy (o tym niżej) Kwintesencją tego wydarzenia jest wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w intencji papieża oraz przybliżenie jego historii (jaki zakon, pochodzenie, młodość).

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/182267295700968/

Formularz zgłoszeniowy: https://goo.gl/9nrX8L