Jedność w sieci

Tegoroczne rekolekcje oazowe przejdą do historii. Jeśli chodzi o sposób ich przeżywania różnią się od tych, do których przyzwyczailiśmy się przez lata. Być może nie przypuszczaliśmy, że kiedykolwiek będziemy musieli praktycznie z dnia na dzień, stanąć w nowej rzeczywistości zorganizowania, prowadzenia i uczestniczenia w rekolekcjach. Obostrzenia związane z pandemią obowiązują także nas – nie jesteśmy wyjątkiem. Jak odczytujemy obecny czas? Rekolekcje, choć w ograniczonej formie, odbywają się. Oazy w wielu polskich diecezjach, w różnych warunkach organizacyjnych trwają i realizują program.

Jednym z wyjątkowych wydarzeń tegorocznych wakacji są dni wspólnoty, które odbywają się online. Poprzez miejsce udostępnione na naszych serwerach oazy średnie przesyłają sobie wzajemnie meldunki, świadectwa, listy jedności oraz piosenki. Dodatkowo z jednego miejsca transmitowana jest godzina odpowiedzialności. Takich dni wspólnoty chyba jeszcze nie przeżywaliśmy.

Poniżej publikujemy kilka wybranych filmów przesłanych przez oazy średnie. Są to filmy przygotowane na dni wspólnoty pierwszego i drugiego turnusu.

OND I Bukowiec – meldunek

ONŻ I – Chłapowo – meldunek

ONŻ I – Wisznice – prezentacja proporca

OND I – Bukowiec – piosenka

ONŻ II – oaza dorosłych – Zawichost

ONŻ I – Wisznice – meldunek