Koncert Prawda, Krzyż, Wyzwolenie – ks. Blachnicki w służbie narodu

Widowisko o ks. Blachnickim w setną rocznicę jego urodzin

Zapraszamy na Multimedialne widowisko słowno-muzyczne pt. „Prawda Krzyż Wyzwolenie – ks. Blachnicki w służbie narodu”, poświęcone Słudze Bożemu, ks. Franciszkowi Blachnickiemu, który w tym roku obchodziłby 100. rocznicę urodzin. Jest to doskonała okazja, by upamiętnić tego oddanego kapłana i niezwykłego patriotę

Widowisko „Prawda Krzyż Wyzwolenie – ks. Blachnicki w służbie narodu” odbędzie się 14 października o godz. 19:15 w Sali Koncertowo-Widowiskowej Muza w Sosnowcu. Organizatorzy przekonują, że celem wydarzenia jest ukazanie osobowości ks. Franciszka Blachnickiego jako wychowawcy młodzieży, animatora, proroka i patrioty, którego działalność miała ogromny wpływ na budowanie i wzmacnianie niepodległej Polski. W tym roku przypada 100. rocznica urodzin ks. Franciszka Blachnickiego, dlatego jest to doskonała okazja do przybliżenia sylwetki człowieka, który większość życia poświęcił na służbie drugiemu człowiekowi i prowadzeniu go ku prawdziwej wolności.

W ramach projektu wyprodukowane zostanie widowisko multimedialne, zrealizowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii scenografii multimedialnej, światła i dźwięku, w którym weźmie udział cała rzesza znakomitych artystów. Wśród nich: Basia Pospieszalska, Agnieszka Cudzich, Natalia Kawalec, Paweł Dusza, Dariusz Kowalski, Michał Chorosiński, Tomas Sanchez, Marcin Pospieszalski, Robert Cudzich, Joachim Mencel, Piotr Jankowski, Krzysztof Iwaneczko oraz zespół Full Power Spirit, kwartet smyczkowy, a także Chór Diakonii Muzycznej Ruchu Światło-Życie. Ruchu, którego założycielem jest właśnie bohater omawianego wydarzenia, Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.

Pieczę nad tym artystycznym wydarzeniem będzie trzymał Marcin Pospieszalski – kierownik muzyczny widowiska, który wraz z aktorem, Dariuszem Kowalskim opracował także cały scenariusz wydarzenia.

Udział w koncercie jest darmowy. Wszystkich zainteresowanych udziałem w wydarzeniu organizatorzy proszą o kontakt na adres: biuro@muzadei.pl w celu zapisania się na listę, według której wydawane będą bezpłatne wejściówki w dniu koncertu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął bp Grzegorz Kaszak, ordynariusz diecezji sosnowieckiej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Muza Dei – Centrum Nowej Kultury, która na sztandary swojej działalności przyjęła hasło, głoszone właśnie przez ks. Blachnickiego – Nowy Człowiek, Nowa Wspólnota, Nowa Kultura.

Dofinansowano ze środków Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego.

TRANSMISJA KONCERTU: