Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 31 października 2019, 10:00    

Miesiąc misyjny – cz. 10


A Ty jak przeżyłeś Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny?

Kończy się październik, który w tym roku był w całym Kościele przeżywany pod hasłem: MISJE! Papież Franciszek, ogłaszając Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, chciał zwrócić naszą uwagę na misyjność Kościoła i powołanie misyjne każdego z nas. Diakonie misyjne Ruchu w kilkunastu diecezjach dwoiły się i troiły, głosząc świadectwa, organizując spotkania, przeżywając wydarzenia modlitewne. Podczas Oazy Jedności Diakonii Misyjnej w Krościenku zawierzyliśmy Niepokalanej Matce Kościoła inicjatywy misyjne Ruchu. Na naszej stronie też było widać misyjne poruszenie.

A TY, JAK PRZEŻYŁEŚ NADZWYCZAJNY MIESIĄC MISYJNY?

Może wysłuchałeś kazania misjonarza, który był zaproszony do twojej parafii? Może nawet kupiłeś jakiś misyjny gadżet i już masz poczucie, ze wsparłeś jednym banknotem sierociniec na innym kontynencie czy parafię w buszu? Czy sądzisz, że to wystarczy?

Na szczęście, kiedy dziś przełożymy kartkę w kalendarzu, nie skończy się nasza troska o misje.

DALEJ SIĘ MÓDL: za misjonarzy, za miejsca na świecie, gdzie dalej nie dotarła Dobra Nowina, za inicjatywy i członków Diakonii Misyjnych. Możesz do tego użyć słów modlitwy, diakonii z Krakowa:

Jezu Chryste, Ty powiedziałeś do swoich uczniów: „Wy jesteście światłością świata”. Dziękujemy Ci, Światłości Świata jedyna, za powołanie nas do udziału w Twoim dziele rozpraszania ciemności grzechu i zła w nas, wokół nas i na całym świecie. Prosimy o potrzebne dary Ducha Świętego dla członków Ruchu Światło-Życie, którzy biorą udział w misyjnej posłudze Kościoła, aby nasza modlitwa i ich dobre czyny przyczyniały się do większej chwały Ojca naszego, z którym żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ: regularnie odwiedzaj stronę www.misje.oaza.pl, polub na Facebooku profil centralnej i diecezjalnych diakonii misyjnych. Obejrzyj zdjęcia, przeczytaj świadectwa. Tak, Ruch działa nie tylko w Twojej parafii, ale i w Chinach, na filipińskich wyspach, u podnóża Kilimandżaro…

WSPIERAJ MATERIALNIE: dziesięciną, regularnymi wpłatami, zorganizuj zbiórkę w parafii i przekaż na konto:

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
52 1240 1574 1111 0010 9064 6190
z dopiskiem: Cele statutowe – misje

albo włącz się w projekt ADOPCJI NA ODLEGŁOŚĆ, biorą w opiekę jedno konkretne dziecko z Kenii z sierocińców, które odwiedzają animatorzy podczas rekolekcji w Afryce – czytaj więcej tutaj.

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE