Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 22 października 2019, 20:49    

Miesiąc misyjny – cz. 8


Papież Franciszek daje nam kilka rad na dobre przeżywanie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, który aktualnie trwa w całym Kościele. My dostosowujemy je specjalnie dla Was od strony Ruchu Światło-Życie.

Jak przeżyć Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny?

1) Osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową.

Od Ciebie zależy wiara całego Kościoła, wiesz o tym? Ty będąc, w stanie łaski, w bliskości Jezusa, możesz umacniać tym wspólnoty na „krańcach świata”!

2) Czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach.

My polecamy też świadectwa misjonarzy z Ruchu. Diakonia Misyjna jest już w kilkunastu diecezjach i z pewnością, z przyjemnością jej członkowie odwiedzą was na spotkaniu wspólnotowym, w waszej parafii, na rekolekcjach…

3) Pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes.

Posłuchaj, poczytaj, obejrzyj. Na pewno znajdziesz coś o misjach, czego jeszcze nie wiesz!

4) Realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

I tu, drogi Oazowiczu, również mamy na to sposób. W tym roku szczególnie zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie oazowych dzieł misyjnych w Afryce! Mnogość inicjatyw, które prowadzimy w Kenii i Tanzanii! Rekolekcje formacyjne, ewangelizacja w parafiach, wspieranie inicjatyw charytatywnych… to ogromne koszty. Jako Roch bądźmy odpowiedzialni za to, czego podjęliśmy się w innych krajach. Charyzmat oazowy, budowanie relacji z Jezusem, tworzenie wspólnot – to NIESAMOWITA OKAZJA dla naszych przyjaciół z Kenii i Tanzanii. Pomóż nam im pomagać!

Wpłać swoje ofiary na:

Stowarzyszenie Diakonia Ruchu Światło-Życie
52 1240 1574 1111 0010 9064 6190
tytuł wpłaty: MISJE W AFRYCE

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE