Miłosierni jak Ojciec

211“Bóg nikomu swego miłosierdzia nie odmówi. Niebo i ziemia może się odmienić, ale nie wyczerpie się miłosierdzie Boże” – pisze św. Faustyna w zeszycie pierwszym „Dzienniczka”.

Trwamy w Jubileuszowym Roku pod znakiem miłosierdzia i zaczynamy rok pracy naszego Ruchu poświęcony miłosierdziu. Czym ten czas jest i co robić, by go nie zmarnować? Co miał na myśli Ojciec Święty Franciszek gdy ogłaszał Rok Miłosierdzia? Jak miłosierdzie Boże rozumiał Jana Paweł II? Czym w ogóle jest miłosierdzie i gdzie ma swoją genezę? Czy sprawiedliwość ma coś wspólnego z miłosierdziem? Czy my zwykli śmiertelnicy potrafimy być miłosierni? A może miłosierdzie nas oburza? A czy sami potrafimy Boże miłosierdzie przyjąć?

Mamy być miłosierni jak Ojciec, a w każdym razie iść w takim kierunku by miłosiernymi jak Ojciec się stać. W „Dzienniczku” Faustyna pisze o trzech stopniach miłosierdzia w których należy się ćwiczyć: „Pierwsze – uczynek miłosierny, jakiegokolwiek będzie rodzaju. Drugie – słowo miłosierne, jeśli nie można czynem, to słowem. Trzecie – jest nim modlitwa”. W bieżącym numerze „Wieczernika” próbujemy przybliżyć czym są uczynki miłosierdzia względem duszy i względem ciała. Jak zawsze jako przykład – świadectwa czytelników i wzory świętych. Reklama: INTELLECTUS anglų kalbos kursai suaugusiems ir įmonėms bei vasaros dienos stovykla Klaipėdoje vaikams

Zapraszam do lektury.

Anna Krynicka

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl

—————————————————————-

SPIS TREŚCI

Wezwania

  • Rozmowa z Katarzyną i Pawłem Maciejewskimi, parą krajową Domowego Kościoła – Radość miłości

Temat numeru

Na drodze ucznia

Z daleka i z bliska

Chwile