Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 11 czerwca 2017, 23:12    

Nie mogło nas tam nie być :)

Świadectwo z II Europejskiego Forum ONE OF US w Budapeszcie


W dniu 27 maja 2017 r., dzięki Fundacji JEDEN Z NAS z Krakowa, braliśmy udział w II Europejskim Forum ONE OF US w Budapeszcie. Uczestniczyły w nim setki osób z różnych organizacji pro-life z różnych krajów europejskich (m.in. gospodarze Forum – Węgrzy, Hiszpania, Włochy, Polska, Irlandia, Francja, Austria, Niemcy, Słowacja, Grecja, Węgry, Portugalia). Widoczni byli również przedstawiciele z Australii oraz Peru.

Od kilku lat jesteśmy odpowiedzialnymi za diecezjalną Diakonię Życia, która na miarę swoich możliwości służy życiu we wspólnotach oazowych. Tak się złożyło, że w ostatnim czasie, rozmawialiśmy o naszej posłudze, o tym, że brakuje ludzi, środków, a potrzeby coraz bardziej rosną.

W tym samym czasie Fundacja JEDEN Z NAS ogłosiła konkurs dla czytelników Newslettera Bioetycznego na wyjazd dla dwóch osób do Budapesztu. Zgłosiliśmy się, tym bardziej, że nie byliśmy jeszcze w tym pięknym mieście. W sercu prosiliśmy Boga o łaskę, abyśmy mogli pojechać. Kilka dni później okazało się, że zostaliśmy wylosowani 🙂

Niech będzie Bóg uwielbiony, który każdego dnia przypomina nam: „Proście, a będzie wam dane”!

Forum stało się dla nas nowym otwarciem, ponownym odkryciem, że nasze, czasem nieudolne starania mają duży sens. Udział w forum pokazał nam, że każde, nawet najmniejsze działanie na rzecz obrony życia ma wielką wartość, bo małe działania złączone w całość przestają być małymi.

Świadectwa życia osób występujących na forum, ale też będących „zwykłymi uczestnikami” jak my, stały się dla nas inspiracją do dalszych działań.

Jak powiedział w swoim wystąpieniu Jaime Mayor Oreja – Przewodniczący Federacji One of Us, były minister spraw wewnętrznych Hiszpanii i deputowany do Parlamentu Europejskiego, choć pozornie wydaje się, że otaczający nas świat zdławi nasze działania, to ostatecznie zwyciężymy i podobnie jak Dawid, który po ludzku niewielki, pokonał olbrzyma Goliata, tak i my przez swoją wytrwałość i dążenie do prawdy, zwyciężymy. Poza tym, bardzo zapadły nam w serca słowa Sługi Bożego Kardynała Augusta Hlonda, które przypomniał w swoim wystąpieniu Tomasz Terlikowski, że „zwycięstwo, jeśli przyjdzie, przyjdzie przez Maryję”. Tak więc nasze działania na rzecz nienarodzonych musimy łączyć z modlitwą, szczególnie z modlitwą różańcową.

Podczas Forum zebraliśmy dużo nowych informacji, poznaliśmy wielu wartościowych ludzi z różnych krajów, dla których, podobnie jak dla nas, życie jest największą wartością, którą należy chronić od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Mieliśmy okazję uczestniczyć w pięknym, wieczornym koncert, na którym wysłuchaliśmy Symfonii Życia – pamięci prof. Jerome’a Lejeune’a. Profesor Jerome Lejeune był francuskim naukowcem, lekarzem i humanistą, który poświęcał się w obronie praw człowieka. Na świecie jest znany jako odkrywca trisomii 21 (zespołu Downa). Dodatkowo był on pionierem w dziedzinie badań genetycznych.

To był dla nas błogosławiony czas, pełen wrażeń i wartościowych spotkań, a dodatkowo spędzony wspólnie ze sobą. Chwała Panu!

Gosia i Artur
Rzeszowska diecezjalna Diakonia Życia Ruchu Światło-Życie

ze strony Centralnej Diakonii Życia

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

  • Centralne
  • Z Diecezji
  • Inne

Kalendarz

STRONY OAZOWE