Nie według własnej wizji

W dniach 27-31 grudnia 2017r. w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym w Koszalinie odbyła się Oaza Rekolekcyjna Diakonii zorganizowana przez filię poznańską. Wśród 38 uczestników znaleźli się przedstawiciele różnych gałęzi Ruchu z pięciu diecezji.

Rekolekcje poprowadzili ks. Adrian Put, moderator filii oraz siostra Grażyna Łazor ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej – sekretarka filii poznańskiej. Z uczestnikami ORD spotkał się m.in. bp Krzysztof Włodarczyk – delegat Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie.

Oaza Rekolekcyjna Diakonii według ks. F. Blachnickiego to „rekolekcje ukazujące uczestnikom całościową wizje i syntezę Ruchu Światło-Życie w celu wezwania ich do świadomej akceptacji programu Ruchu i oddania się w nim na służbę, stosownie do swoich możliwości”.

Wśród nas znaleźli się przedstawiciele różnych gałęzi Ruchu: młodzież, studenci, dorośli, Domowy Kościół wraz z dziećmi oraz kapłani, klerycy i osoba konsekrowana. Zjechaliśmy się z pięciu diecezji. Posługujemy w różnych Diakoniach. I w tym doświadczeniu różnorodności Ruchu cudownie odkryliśmy jedność.

Wyjeżdżaliśmy z doświadczeniami i mocnymi postanowieniami aby w naszych wspólnotach lokalnych i diecezjalnych budować Ruch taki, jakim on jest, zgodnie z charyzmatem, a nie własną wizją. Pełni zapału mamy nadzieję, że będziemy służyć Kościołowi Chrystusa, według wizji Soboru Watykańskiego II – jak w marzeniach Czcigodnego Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego.

Mieliśmy wyjątkową przyjemność spotkać się z Biskupem Krzysztofem Włodarczykiem – delegatem KEP ds. Ruchu Światło-Życie. Jego Ekscelencja sprawował dla nas Eucharystię i wygłosił Słowo Boże.

Była również okazja, by swobodniej porozmawiać i zadać kilka pytań o zaangażowanie w Ruch i obowiązki związane z pełnieniem nowej funkcji.

Nasza Oaza odbyła się w Koszalinie i skorzystaliśmy z dobrodziejstw z tym związanych. Spacerowaliśmy nad morzem nawet wtedy, gdy pogoda nie sprzyjała, a gorąca czekolada zrekompensowała chłodny wiatr i deszcz.

Więcej informacji

Więcej niż wspomnienia z wakacji

zdjęcia z FP diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej

zdjęcia z FP diecezji zielonogórsko-gorzowskiej