Oazowy Festiwal Młodych

Spotkania papieża Jana Pawła II z uczestnikami rekolekcji oazowych zainspirowały go do cyklicznych zgromadzeń z młodymi z całego świata. Jednak po raz pierwszy jako Ruch Światło-Życie mamy okazję być współorganizatorami Światowych Dni Młodzieży – przedsięwzięcia na tak dużą skalę. Pamiętając o początkach ŚDM można śmiało stwierdzić, że wszystkie wydarzenia odbywające się w Krakowie będą dla nas przedłużonym Dniem Wspólnoty. Stanie się on dla nas okazją do spotkania z drugim człowiekiem oraz możliwością do podzielenia się bogactwem naszego charyzmatu z młodzieżą z całego świata.

Szczególnymi miejscami, w których będziemy mogli się spotkać są Stadion Cracovii i Kościół Bożego Ciała.

Wydarzenia, które zostały zaplanowane na stadionie, a dokładniej na placu Wschodnim Stadionu Cracovia (zadaszona pod trybuna od strony ul. Józefa Kałuży), obejmują także możliwość dowiedzenia się czym jest właściwie oaza przy stoisku Ruchu Światło-Życie, działającego w ramach Centrum Powołaniowego.

Oto dni i godziny jego funkcjonowania:

  • wtorek (26.07) od 9.00 do 17.00,
  • środa (27.07) od 9.00 do 22.00,
  • czwartek (28.07) od 9.00 do 17.00,
  • piątek (29.07) od 9.00 do 17.00.

Spotkać tam będzie można oazowiczów z każdej gałęzi Ruchu, zarówno młodzież jak i przedstawicieli Domowego Kościoła. Znajdziemy tam różnojęzyczne ulotki o oazie, wizerunki ks. Blachnickiego z modlitwą o jego beatyfikację, a także dostaniemy możliwość obejrzenia nagrań, które za zadanie mają przybliżenie charyzmatu. Swoim świadectwem chętnie podzielą się przedstawiciele Oazy.

W Centrum Powołaniowym w środę będzie można zapoznać się z działaniami poszczególnych Diakonii Ruchu:

  • Diakonia Modlitwy i Diakonia Liturgiczna zajmie się wydarzeniami w ramach Akademii Boga od 18.00 do 19.00,
  • Diakonia Życia wraz z całym Domowym Kościołem od 15.00 do 16.00 zaprezentuje się podczas Akademii Rodziny,
  • Diakonia Miłosierdzia z Diakonią Wyzwolenia podzielą się swoimi doświadczeniami w trakcie Akademii Miłosierdzia od 15.00 do 16.00.

Kościół Bożego Ciała (ul. Bożego Ciała 26) na krakowskim Kazimierzu został oddany do dyspozycji Ruchowi Światło-Życie na czas Światowych Dni Młodzieży, czyli od wtorku do piątku. Znaleźć tam będzie można wiele atrakcji (na placu wokół Kościoła) i jeszcze więcej możliwości dających szansę poznania Miłosiernego Boga, drugiego człowieka oraz samego siebie. Oczywiście wszystko w duchu Nowej Kultury.

Codziennie w Kościele od godziny dziewiątej do południa odbywać się będą bloki katechetyczne poświęcone następującym tematom: To jest czas miłosierdzia!; Pozwolić się dotknąć Miłosierdziu Chrystusa; Panie, uczyń mnie narzędziem twego Miłosierdzia!

O godzinie 12.00 od środy do piątku planowana jest wspólna Eucharystia. Natomiast kolejnymi stałymi punktami dnia są modlitwa w czasie godziny Miłosierdzia od 15.00 do 16.00 i wspólne wieczorne uwielbienie. Będzie także możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Teren przykościelny zostanie wykorzystany jako miejsce do zawiązania wspólnoty, dając tym samym możliwość na przyjemne spędzenie czasu poprzez uczestniczenie w zabawach prowadzonych przez wodzireja. Można tam będzie także obejrzeć wystawy lub zagrać w mega grę planszową. A to tylko niektóre z opcji na spędzenie czasu przy kościele Bożego Ciała. O reszcie przekonamy się na miejscu.

Aktualne informacje o obecności Oazy w czasie ŚDM będą dostępne dla uczestników na stronie sdm.oaza.pl

oaza.pl