OJDOR u źródła

fot. ks. W. MykaU gnieźnieńskich sióstr pallotynek trwa Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych (OJDOR). Jest to jedna z diakonii Ruchu Światło-Życie. W pierwszym dniu spotkania formacyjnego z oazowiczami spotkał się Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński gościł we wspólnocie rekolekcyjnej w piątek wieczorem, krótko po rozpoczęciu oazy. Spotkanie miało charakter rodzinnego dzielenia się radościami i troskami ludzi oddanych sprawom Ewangelii i Kościoła. Ze strony oazowej prowadzili je Grażyna Miąsik z Krościenka i ks. Aleksander Suchocki z diecezji łomżyńskiej, odpowiedzialni za Diakonię Oaz Rekolekcyjnych. Abp Wojciech Polak wspominał o swoim zaangażowaniu w dzieło Oazy w archidiecezji gnieźnieńskiej. Wyraził też nadzieję na jego odrodzenie w najstarszym arcybiskupstwie polskim.

Podczas trzydniowego spotkania (6-8 marca) oazowicze  rozważają tematy związane z poszczególnymi elementami dnia na rekolekcjach oazowych tj. „wyprawa otwartych oczu”, spotkanie w małej grupie i spotkanie w kręgu. Przygotowują się też do poprowadzenia na jesień rekolekcji kapłańskich w Krościenku nad Dunajcem, na które już teraz zapraszają księży zainteresowanych Ruchem Światło-Życie. Gniezno wybrali na miejsce swojego spotkania nieprzypadkowo – przed rocznicą Chrztu Polski chcieli nawiedzić miasto, które jest „gniazdem” naszej wiary i wspólnoty narodowej.

Za: www.archidiecezja.pl