Rozmiar tekstu: A A A
reset
Wyślij się na maila
Anty spam: (
4
+
6
) *
2


Wynik:


Opublikowano: 7 marca 2015, 21:46    

OJDOR u źródła


fot. ks. W. MykaU gnieźnieńskich sióstr pallotynek trwa Oaza Jedności Diakonii Oaz Rekolekcyjnych (OJDOR). Jest to jedna z diakonii Ruchu Światło-Życie. W pierwszym dniu spotkania formacyjnego z oazowiczami spotkał się Prymas Polski abp Wojciech Polak.

Metropolita gnieźnieński gościł we wspólnocie rekolekcyjnej w piątek wieczorem, krótko po rozpoczęciu oazy. Spotkanie miało charakter rodzinnego dzielenia się radościami i troskami ludzi oddanych sprawom Ewangelii i Kościoła. Ze strony oazowej prowadzili je Grażyna Miąsik z Krościenka i ks. Aleksander Suchocki z diecezji łomżyńskiej, odpowiedzialni za Diakonię Oaz Rekolekcyjnych. Abp Wojciech Polak wspominał o swoim zaangażowaniu w dzieło Oazy w archidiecezji gnieźnieńskiej. Wyraził też nadzieję na jego odrodzenie w najstarszym arcybiskupstwie polskim.

Podczas trzydniowego spotkania (6-8 marca) oazowicze  rozważają tematy związane z poszczególnymi elementami dnia na rekolekcjach oazowych tj. „wyprawa otwartych oczu”, spotkanie w małej grupie i spotkanie w kręgu. Przygotowują się też do poprowadzenia na jesień rekolekcji kapłańskich w Krościenku nad Dunajcem, na które już teraz zapraszają księży zainteresowanych Ruchem Światło-Życie. Gniezno wybrali na miejsce swojego spotkania nieprzypadkowo – przed rocznicą Chrztu Polski chcieli nawiedzić miasto, które jest „gniazdem” naszej wiary i wspólnoty narodowej.

Za: www.archidiecezja.pl

KOMENTARZE
  1. Redakcja serwisu oaza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść zamieszczanych komentarzy ani się z nimi nie utożsamia.
  2. Komentarze są wprowadzane przez internautów w sposób niezależny od Redakcji i jako takie nie stanowią części serwisu obsługiwanego przez Redakcję.
  3. Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia lub wstrzymanie niektórych komentarzy bez podania przyczyn. W szczególności dotyczy to kometarzy zawierających treści, które mogą być odebrane jako obraźliwe lub nie są związane z tematem.
  4. Każdy czyta komentarze na własną odpowiedzialność.

Nie przegap

Rekolekcje

  • Formacyjne
  • Diakonijne
  • Inne

Zaproszenia

Kalendarz

STRONY OAZOWE