Operacja Andrzej

James Tissot, Powołanie św. Piotra i św. AndrzejaJednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: Znaleźliśmy Mesjasza – to znaczy Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa. (J 1,40-42)

W oazie kiedyś zrodziła się inicjatywa ewangelizacyjna, aby na wzór Św. Andrzeja, który przyprowadził Szymona do Jezusa, przyprowadzić pięć osób do Zbawiciela. Warto do niej wracać.

Operacja Andrzej to projekt opierający się na prostej zasadzie, zastosowanej kiedyś przez Apostoła Andrzeja. Ma zmobilizować nas do modlitwy, zaprzyjaźnienia się, później zaproszenia i przyprowadzenia na konkretne wydarzenie ewangelizacyjne tych, których znamy i wiemy, że potrzebują Jezusa Chrystusa. Dołącz do innych chrześcijan, którzy wierzą, że Bóg przez nich może dotrzeć do sąsiadów, znajomych, przyjaciół i rodziny z Dobrą Nowiną o nowym życiu w Chrystusie.

Operacja Andrzej to 5 prostych kroków:

  1. Rozejrzyj się wokoło. Twoje pole misyjne jest dokładnie tam, gdzie mieszkasz, pracujesz czy chodzisz do szkoły. Wypisz imiona osób, które znasz, a które potrzebują Jezusa. Módl się za nie regularnie.
  2. Patrz w górę. Bóg zmienia ludzi dzięki modlitwie. Módl się każdego dnia za osoby na twojej liście, prosząc Boga, aby dał ci okazję, by rozmawiać z nimi o Bożej miłości.
  3. Wyjdź naprzeciw. Szukaj okazji, by pielęgnować przyjaźń z osobami na twojej liście. Pozyskaj ich zaufanie, spędzaj z nimi czas. Przyjaźń otwiera drzwi do rozmowy o Chrystusie.
  4. Patrz w przyszłość. Porozmawiaj z każdą osobą na twojej liście o tym, że chciałbyś, by wzięła udział w specjalnym wydarzeniu ewangelizacyjnym. Wybierz konkretną datę i zaproś ich.
  5. Opiekuj się nimi duchowo.

Ci, którzy odpowiedzą Chrystusowi albo wyrażą zainteresowanie Ewangelią, potrzebują twojego wsparcia. Módl się dalej, zarówno za tych, którzy odpowiedzieli, jak i za tych, którzy decyzji nie podjęli. Zaproś ich na spotkania modlitewne lub do formacji w małej grupie.

Wszechmogący Boże, święty Andrzej Apostoł był głosicielem Ewangelii i pasterzem Twojego Kościoła, pokornie Cię prosimy, aby nieustannie wstawiał się za: (tutaj wymieniamy imiona), których pragniemy przyprowadzić do Jezusa, by dostąpili zbawienia. Prosimy, posyłaj nas do nich w mocy Ducha Świętego. Przez Chrystusa naszego Pana i Zbawiciela. Amen.