Palma Film Festival 2018 #zrobione

Palma Film Festival to jedyny konkurs filmowy dla wspólnot Ruchu Światło-Życie. Jego celem jest ich aktywizacja i stworzenie przez nie wspólnym nakładem sił dzieła realizującego konkursowe hasło. Już od prawie 5 lat współtworzą go uczestnicy mający genialne pomysły, robiący bardzo interesujące filmy, które poruszają ważne i trudne dla młodzieży tematy. Choć organizowany jest przez animatorów z diecezji warszawsko-praskiej, to w dotychczasowych edycjach zgłoszone prace pochodziły też z innych części Polski.
Hasło tej edycji nawiązywało do konsekwencji w życiu ks. Franciszka Blachnickiego, ale jego realizacja nie musiała odnosić się do twórcy Ruchu Światło-Życie. O Złotą Palmę, najważniejszą nagrodę PFF, powalczą w tym roku twórcy 10 filmów, których czas nie mógł przekroczyć ośmiu minut. Obejrzenie wszystkich prac konkursowych powinno zająć ok. 64 minut w czasie których widz przeżyje drogę od łez ze śmiechu aż do wzruszenia.
Wszystkie filmy można zobaczyć na stronie http://palmafilmfestival.pl/. Na niej też można oddać głosy na najlepsze filmy.
Miłego seansu!