Parresia – Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie

Już w najbliższą sobotę 28 maja odbędzie się „Parresia – Międzynarodowe Spotkanie Ruchu Światło-Życie. Po raz drugi odbędzie się w formie on-line. W ubiegłym roku ta forma była wymuszona przez ograniczenia pandemiczne, okazało się jednak, że stwarza możliwości, których nie daje spotkanie na żywo. W ubiegłorocznym spotkaniu w czasie rzeczywistym wzięli udział członkowie Ruchu z Chin, Filipin, Kazachstanu, krajów europejskich, Kenii, Tanzanii, Brazylii, Kanady i Stanów Zjednoczonych. Wzajemne porozumienie umożliwiały cztery języki spotkania – polski, ukraiński, angielski i chiński.

Podjęto więc oczywistą decyzję o kontynuacji spotkania „Parresia” w formie on-line. Pierwsza część „Parresi’, która odbędzie się w nabliższą sobotę to spotkanie w grupach na zoomie. Uczestniczyć w nim będą przedstawiciele Ruchu z całego świata. Grupy zostały podzielone w ten sposób, by w każdej znalazły się osoby z możliwie wielu krajów, o ile tylko pozwalają na to możliwości językowe. Siłą rzeczy najbardziej różnorodne będą grupy, w których spotkanie będzie prowadzone w języku angielskim, jednak również grupy polskojęzyczne będą gromadzić osoby z różnych krajów.

Od godziny 15.00-18.00 czasu polskiego rozpocznie się spotkanie dostępne dla wszystkich. Będzie transmitowane w serwisie YouTube na kanale „Parresia – the Light-Life Movement” (https://www.youtube.com/channel/UCik_H3fZoL_f8fc3jpYb4mg). Rozpocznie je modlitwa w ciągu dnia (godzina południowa) odmawiana z różnych części świata w różnych językach (angielski, cebuano, litewski, słowacki, polski i łaciński). Po modlitwie moderator generalny ks. Marek Sędek wygłosi krótką konferencję przedstawiająca temat nowego roku pracy. Następnie będzie można wysłuchać świadectw członków Ruchu różnych stanów z pięciu kontynentów – księdza z Filipin, osoby życia konsekrowanego ze Słowacji, małżeństwa ze Stanów Zjednoczonych, członka wspólnoty młodzieżowej z Kenii, biskupa z Brazylii. Świadectwom towarzyszyć będzie modlitwa za poszczególne kontynenty oraz za poszczególne stany naszego Ruchu. Szczególnym momentem będzie świadectwo pary Domowego Kościoła z Ukrainy o przeżywaniu czasu wojny. Spotkanie zakończy modlitwa za Ukrainę.

Zapraszamy!!!