Rekolekcje czas zacząć!

W dniach 2-4 czerwca 2017r. w Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem odbyła się kolejna Centralna Oaza Matka.

Centralna Oaza Matka to czas spotkania członków Ruchu Światło-Życie ze wszystkich zakątków Polski (i nie tylko), modlitwy za nadchodzące oazy wakacyjne i duchowego przygotowania do nich. Odbywa się ona w Zesłanie Ducha Świętego – Tego, który jest początkiem wszelkiej wspólnoty, posługi i działania. Zebrani w Krościenku nad Dunajcem moderatorzy, animatorzy i pozostali członkowie oazy Jemu właśnie powierzali swoją posługę, zarówno w roku formacyjnym, jak i podczas letnich rekolekcji.

zdjęcia:

Ela Jasina, Emilia Gaweł DKS Sosnowiec, Diakonia Formacji Diakonii w Archidiecezji Łódzkiej, Centrum Ruchu Światło-Życie w Krościenku n. Dunajcem

„Przyjmuję krzyż służby i trudu, zbawczego zwycięstwa Twego; pozwól mi iść tylko Twą droga, Agape rozlewać dziś.” – niech słowa piosenki nadchodzącego roku formacyjnego staną się dla nas szczególnym drogowskazem.

Duch Święty jest nie do ogarnięcia, jego dary są niezliczone, różnorakie i nieskończone, On jest pełen mocy, często nas zaskakuje lub działa cicho i niezauważalnie. Czy doświadczamy mocy Jego działania, czy doświadczamy Jego pokoju, a może jesteśmy duchowymi analfabetami? Jeśli przywołujemy Ducha Święty, to on nas napełni, ale na tyle, na ile się otworzymy na Niego, na ile zrobimy Mu miejsce w naszym sercu – na wielkość naparstka, czy na wielkość cysterny. Ważne, byśmy nie mieli ciasnych serc!

Sobota, Eucharystia

Ks. Wojciech Ignasiak, moderator krajowy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, wezwał uczestników do podejmowania każdego, nawet najdrobniejszego czynu z wielką miłością.

Sobota, Nieszpory

Podczas nieszporów miało miejsce przyjęcie nowych członków do Stowarzyszenia Diakonia oraz Unii Kapłanów Chrystusa Sługi.

Sobota, Czuwanie wigilijne

Wieczorem zjednoczeni się we wspólnym czuwaniu modlitewnym oazowicze prosili Ducha Świętego o potrzebne dary i charyzmaty.

Niedziela, Jutrznia

Podczas uroczystej jutrzni pobłogosławiono do posługi Animatora Ruchu sto dwadzieścia siedem osób. Ksiądz Marek Sędek nałożył na nich symbol Ruchu Światło-Życie, czyniąc na ich czołach znak krzyża. Podkreślał, że Krzyż Animatora to nie jest trofeum, a trudne zadanie. To nie zwieńczenie posługi w Ruchu, a dopiero początek drogi. Błogosławieństwo to nie nagroda, a ogromna Boża łaska i misja do zrealizowania.

Niedziela, Eucharystia

Centralnym punktem święta Zesłania Ducha Świętego była uroczysta Eucharystia. Słowa św. Jana Pawła II: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi!” przypomniane przez Moderatora Generalnego wybrzmiały ze szczególną mocą. Na zakończenie wręczono przedstawicielom poszczególnych diecezji świece Oazy Wielkiej, które będą płonąć podczas wakacyjnych dni wspólnoty.