Rozpoczęły się rekolekcje oazowe w Tanzanii

Moderatorzy i animatorzy z Ruchu Światło-Życie już są w Tanzanii, gdzie poprowadzą wakacyjne rekolekcje oazowe dla tanzańskiej i kenijskiej młodzieży.

Pomysł prowadzenia oazowych rekolekcji wakacyjnych w Afryce zrodził się w 2014 r., kiedy to polscy animatorzy zorganizowali dla Kenijczyków z regionu Meru rekolekcje, które – jak mówią – od razu zaczęły przynosić widoczne owoce. Rekolekcje z udziałem animatorów z Polski udało się zorganizować także w 2015 i 2016 r. W tym roku, z racji na wybory prezydenckie i niebezpieczną sytuację panującą w kraju, animatorzy zdecydowali się na poprowadzenie rekolekcji w sąsiedniej Tanzanii, skąd w ubiegłych latach przyjeżdżała część uczestników wakacyjnych oaz.

Zapraszamy do lektury materiału w serwisie ekai

Polacy prowadzą rekolekcje oazowe w Tanzanii

Jak mówią Tanzańczycy z regionu Kilimandżaro, „oazy” to jedyna propozycja wspólnotowo-formacyjna dla lokalnej młodzieży. W Kenii wspólnot jest więcej, jednak Ruch Światło-Życie sprawdził się na tyle, że młodzi starają się uczestniczyć w rekolekcjach nawet poza granicami kraju. Zdarza się, że w rekolekcjach biorą udział osoby z plemion, w których niewielu jest chrześcijan, a uczestnicy „oaz” z czasem stają się katechistami i ewangelizatorami.

Relacja na blogu

https://oazatanzania.wordpress.com/blog/

Relacja na Instagramie:

www.instagram.com/oazatanzania/

Zobacz także:

Rekolekcje w Kenii: Asante znaczy dziękuję

Pierwsze rekolekcje oazowe w Afryce

Z podręcznikiem w ręku

Afrykańska Oaza

czyli o tym, jak to Jezus wymyślił Ruch Światło-Życie na równiku, zachwytu początki i co dalej…

Rozpoczęły się kenijskie oazy

Jezus Chrystus moim Panem jest

oaza w Rwandzie

Manifest radości i wiary