VI Słowacka pielgrzymka Ruchu i Krucjaty do grobu Założyciela

W sobotę 30 sierpnia 2014 r. odbyła się tradycyjna już VI słowacka pielgrzymka Ruchu Światło-Życie i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do grobu Założyciela sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Uczestniczyło w niej około stu osób z całej Słowacji.

30-08-2014-1

Na rozpoczęcie pielgrzymki w dolnym kościele parafialnym w Krościenku była modlitwa i śpiew animowany przez zespół muzyczny z Plavnicy, tradycyjnie uczestniczący w tym spotkaniu.

30-08-2014-6

Następnie Słowaków przywitał ks. Piotr Kulbacki, który przed 15 laty pomagał w zakładaniu stanic KWC u naszych południowych sąsiadów. Po nim przemówił ks. Jozef Heske, słowacki moderator KWC, organizator dorocznych pielgrzymek.

30-08-2014-2

Katechezę w temacie roku „Radość Ewangelii” mówił ks. Wojciech Ignasiak, odpowiedzialny za KWC  w Polsce oraz Moderator Unii Kapłanów Chrystusa Sługi.

Wysłuchaj katechezy

Następnie pielgrzymi mieli możliwość poznania Centrum Ruchu na Kopiej Górce oraz modlitwy osobistej w kaplicy Chrystusa Sługi.

30-08-2014-3

W Wieczerniku Jana Pawła II odprawiono Drogę Krzyżową ze świadectwami ofiarowaną za wyzwolenie narodu słowackiego.

30-08-2014-4

 

Zwieńczeniem tego dorocznego spotkania była msza św. w dolnym kościele. Przewodniczył Eucharystii moderator krajowy ze Słowacji ks. Peter Komanicky,  a homilę wygłosił ks. Viliam Maretta, moderator Domowego Kościoła.

30-08-2014-5

Na zakończenie pielgrzymki przeczytano list jedności do Ojca Świętego Franciszka oraz modlono się wspólnie przy grobie sługi Bożego.

A.R.

zdjęcia: Maria Poláčková

więcej zdjęć z pielgrzymki