W mocy Ducha Świętego w życiu konsekrowanym

Jolanta Szpilarewicz, fot. Michał SzepietowskiWystąpienie Odpowiedzialnej głównej INMK podczas XL Kongregacji Odpowiedzialnych Ruchu Światło Życie w Częstochowie 22 lutego 2015 r.

W Roku Życia Konsekrowanego chcemy na forum tego naszego zgromadzenia rozradować się darem życia konsekrowanego w Ruchu Światło-Życie. Pragniemy okazać Bogu wdzięczność za to, że formacja w Ruchu Światło-Życie doprowadziła wiele osób do rozeznania drogi powołania, w tym powołania do życia konsekrowanego w różnych wspólnotach kościelnych.

Jako członkinie INMK dzielimy z Wami radość z naszej konsekracji, gdyż to właśnie z Wami kroczymy tą samą drogą Kościoła, mamy tego samego Założyciela, łączy nas ten sam charyzmat, to samo dążenie do świętości w znaku Światło-Życie, ludzkie więzi braterstwa i przyjaźni, a nawet specyficzny język, którego używamy. Wspólnota instytutu NMK stała się DAREM DLA NASZEGO ŻYCIA. Bóg uzdolnił nas do decyzji pójścia za Nim, do wyboru życia według Jego planu, nie dlatego, że jesteśmy lepsze, odważniejsze czy mądrzej­sze; żadna ludzka motywacja tego nie wyjaśni. Ostatecznie jest to tajemnica powołania Bożego skierowanego bezpośrednio do każdej z nas i tajemnica odpowiedzi danej Bogu w wolności serca. Z pewnym zażenowaniem, ale i z poczuciem powagi tych słów, przytaczam słowa ks. Blachnickiego: powołania do INMK są największym darem dla Ruchu ŚŻ (Ks. F. Blachnicki, Rekolekcje dla WNMK, Carlsberg 1984/85).

Całość wystąpienia na stronie Instytutu Niepokalanej Matki Kościoła