“Wieczernik” pyta o Kościół

Jak żyć Panie Boże, jak żyć w tym Kościele, jak żyć w takim Kościele. Jak nazywać się Kościołem gdy tak źle o nim mówią media? Gdy nie zawsze zgadzamy się, z tymi którzy w imieniu Kościoła się wypowiadają publicznie? A często nawet za nich się wstydzimy… Kościołem podzielonym, Kościołem pełnym afer…

Wierzę w jeden, Święty, powszechny i apostolski Kościół…

Jeden ale podzielony? Święty czy grzeszny? Apostolski? Czy to znaczy że mam przekonywać innych do mich racji byśmy mogli być jednością?

Czy kocham ten Kościół? Strasznie trudna musi być to miłość, bo kochać Kościół to kochać jego członków. Wszystkich? Jak kochać tych, których niekoniecznie lubimy, którzy nas irytują, którzy są zgorszeniem a niezaprzeczalnie są Jego częścią… Są? A może nie są? Czy każdy ochrzczony jest Kościołem czy może jak gorszy albo odstrasza od Kościoła innych to już przestaje być Kościołem?

Myślę, że najnowszy „Wieczernik” oddany w ręce czytelników nie odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania o Kościół. Jest ich zbyt wiele i ciągle pojawiają się nowe. Jednak próba, którą podjęliśmy porusza wiele aktualnych tematów. Mnie osobiście lektura artykułów uspokoiła. Wszak to Duch Święty działa w Kościele. Nie przez jedną czarną historię Kościół już przechodził. I tak naprawdę problem w tym, że nie do końca oddaliśmy Jezusowi nasze życie, wciąż polegamy na sobie, i tak wiele ludzi wciąż czeka na spotkanie z Jezusem, spotkanie które przemieni ich życie.

Anna Krynicka

———————————————————

„Wieczernik”
http://www.wieczernik.oaza.pl/
http://www.facebook.com/wieczernik.pismo
os. Stare Żegrze 32/5
61-249 Poznań
tel. 61 879 77 69
wieczernik@oaza.pl
zamówienia i prenumerata:
http://www.wieczernik.oaza.pl/zamow_prenumerate
https://wydawnictwo-oaza.pl/pl/o/pismo–wieczernik-878.html
tel. 61 862 53 73
prenumerata@wieczernik.oaza.pl
cena jednego egzemplarza: 7 zł (+ koszt przesyłki)

—————————————————————-

SPIS TREŚCI

Pytania o Kościół

Na drodze ucznia

Z daleka i z bliska

Chwile

Felietony