Zakończyły się rekolekcje kapłańskie

W rekolekcjach, które odbyły się w dniach 24-27 listopada 2014r., w Krościenku uczestniczyło ponad stu księży z kilkunastu diecezji oraz z Ukrainy (Gwardijsk) i z Niemiec (Marianum – Carlsberg). Organizatorem była Unia Kapłanów Chrystusa Sługi oraz Centralna Diakonia Życia.

fot. Dorota Kozyra

Zobacz część pierwszą.

fot. Dorota Kozyra

Ostatniego wieczoru odprawione zostało nabożeństwo-modlitwa w intencji poczętego życia. Jest to jedna z wypracowanych form modlitewnych na Oazie Rekolekcyjnej Diakonii Życia. Kontemplując obraz Zwiastowania z Sanktuarium Matki Nowego Życia z Zagórza w diecezji przemyskiej, wysłuchując świadectw zanoszona była modlitwa w intencji poczętych dzieci, ich rodziców, rodzin, pracowników służby zdrowia, rządzących i wszystkich stanowiących prawa.

fot. Dorota Kozyra

Podczas Mszy Świętej na zakończenie rekolekcji miał miejsce uroczysty obrzęd przyjęcia do Unii Kapłanów Chrystusa Sługi ośmiu księży, pragnących swoją formację i pracę duszpasterską związać z charyzmatem Ruchu Światło-Życie.

fot. Dorota Kozyra

Na zakończenie przed grobem Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego przez jego wstawiennictwo zaniesiono modlitwę za nich i prośbę o dobre owoce przeżytych rekolekcji.

Dorota i Łukasz Kozyrowie

fot. Dorota Kozyra

fot. Dorota Kozyra. Gorąca atmosfera rekolekcji sprawiła, że w Krościenku zaczął topnieć śnieg.