Zapraszamy młodzież

W kolejnym roku formacji Ruchu chcemy pochylić się nad miejscem młodzieży w Kościele. Nasz Ruch powszechnie jest kojarzony przede wszystkim z tą grupą wiekową. Widzimy jednak, iż coraz trudniej trafić zarówno z Dobrą Nowiną, jak i jakimkolwiek przekazem pro wspólnotowym do młodych. Dlatego najpierw musimy posłuchać, co im „w duszy gra”. Czas na nich, aby stali się nie tyle przedmiotem działań Ruchu, ale jednym z jego podmiotów.

Na tegoroczną Oazę Rekolekcyjną Diakonii Jedności (ORDJ), która będzie miała miejsce w Częstochowie od 1 do 3 grudnia, chcemy zaprosić wszystkich, którzy posługują młodym – zarówno dorosłych, jak i młodych (16–30 lat). Warto, aby każda delegacja z diecezji składała się zarówno z młodych, jak i dorosłych – mających doświadczenie posługi na rzecz młodzieży. Zgłoszenia należy kierować na adres ordj2017@gmail.com.

Najpierw chcemy słuchać – dlatego prosimy o zgłaszanie wszelkich ciekawych, nowatorskich inicjatyw i działań na rzecz młodzieży, które mieszczą się w charyzmacie „światło-życie”. Macie ciekawe pomysły na rekolekcje, formację, ewangelizację, życie wspólnotowe to podzielcie się nim z resztą Ruchu. Po co wyważać otwarte drzwi? Nie bójcie się, że coś robicie inaczej niż poprzednie pokolenia. W razie czego można to wspólnymi siłami udoskonalić i wypromować w innych środowiskach!

Również na adres ordj2017@gmail.com można przesłać informację (pisemną, video, audio lub link na stronę) i dane do dalszego kontaktu. Spośród nadesłanych zgłoszeń, wybierzemy najciekawsze i zaprezentujemy w ramach ORDJ, a potem być może na Kongregacji Odpowiedzialnych. To niepowtarzalna możliwość pokazania na szerszym forum ciekawych działań, które realizują lokalne wspólnoty.  W razie pytań zapraszamy do kontaktu z ks. Maciejem Krulakiem (tel. 604951975).

ks. Marek Sędek

PROGRAM I ZGŁOSZENIA »