Zawierzenie Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej Matce Najświętszej

W nocy z 15 na 16 marca 2019r. prawie 300 osób należących do Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej polecało swoje rodziny i wspólnoty opiece Pani Jasnogórskiej.

W czasie Apelu przedstawiciele Ruchu Światło-Życie diecezji łowickiej uroczyście odczytali tekst zawierzenia oddając całą wspólnotę w ręce Najlepszej Matki i prosząc Ją o przewodnictwo i opiekę w drodze do świętości i do coraz pełniejszego poznawania Boga Żywego.

Na zakończenie Mszy świętej koncelebrowanej o północy przez bpa Andrzeja F. Dziubę uczestnicy całonocnego czuwania modlili się o beatyfikację Czcigodnego Sługi Bożego księdza Franciszka Blachnickiego.

 

Przed Cudownym Obrazem spotkaliśmy się wszyscy – nasz Pasterz biskup ordynariusz diecezji łowickiej Andrzej F. Dziuba, moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie, ks. Sylwester Bernat, moderator diecezjalny Domowego Kościoła, ks. Zbigniew Kaliński, prawie dwudziestu kapłanów posługujących naszej wspólnocie, klerycy, zaprzyjaźnione siostry zakonne, młodzież oazowa, Dzieci Boże i rodziny Domowego Kościoła na czele z parą diecezjalną Martą i Tomkiem Chadamikami.

Dziękujemy Bogu za wspólnotę Ruchu Światło-Życie i wszystkich księży, którzy są w niej razem z nami. Wszyscy jesteśmy bardzo wdzięczni łowickiemu ordynariuszowi, biskupowi Andrzejowi, za prowadzenie i za zwykłą, ludzką obecność – nawet w czasie agapy, pomimo późnej pory i wielu obowiązków.