Błogosławienie animatorów na COM 2015

Wymagania dla kandydata

Do błogosławienia może przystąpić osoba, która po ewangelizacji przeżyła formację podstawową do 3 stopnia włącznie (ORD nie jest jeszcze wymagane na tym etapie), Triduum Paschalne w formie rekolekcji, KODA (ew. ukończyła Szkołę Animatora), jest członkiem KWC a  jej dojrzałość do pełnienia posługi została pomyślnie zweryfikowana przez moderatora diecezjalnego/zakonnego.

Członkowie Stowarzyszenia DIAKONIA, przyjmują błogosławienie członków DIAKONII i nie zgłaszają się już (także w następnych latach) do błogosławienia animatorów.

To tyle, jeśli chodzi o wymagania formalne. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakim człowiekiem powinien być animator, przeczytaj ten tekst.

 Do załatwienia przed COM

  1.  Rejestracja online na stronie www.oaza.pl/cdfd/zgloszenia/   (Zapisy online będą otwarte do 19 maja br.)
  2. Wydruk formularza po zakończeniu rejestracji
  3. Uzupełnienie danych w formularzu
  4. Uzyskanie podpisu moderatora diecezjalnego (lub zakonnego) na formularzu

Do załatwienia w czasie COM – sobota 23.05

  1.  Zgłoszenie się do punktu „obsługującego” błogosławienie animatorów i członków DIAKONII, który będzie uruchomiony na Kopiej Górce w sobotę w godz. 10-14.30. Trzeba przyjść z wypełnionym formularzem.
  2. Na miejscu osoby posługujące w punkcie przyjęć przeprowadzą krótka rozmowę z każdym z kandydatów (jest to kluczowy element zgłoszenia bezpośredniego). Od uczestnika pobierana będzie też opłata 33 zł. Prosimy o przygotowanie odliczonej kwoty.

Błogosławienie animatorów – niedziela 24.05

  1.  Błogosławienie animatorów odbywa się podczas jutrzni w niedzielę Zesłania Ducha Świętego.
  2. Należy przyjść wcześniej na odprawę (przygotowanie). Dokładna godzina zostanie podana w punkcie zgłoszeniowym.
  3. Należy zadbać o uroczysty strój.
  4. Przypominamy też o instytucji poręczyciela. W naszych diecezjach są różne praktyki. Czasem wyznacza się jednego poręczyciela dla całej grupy (np. ktoś z diakonii SZA czy Formacji Diakoni), częściej jednak każdy animator umawia się indywidualnie z osobą, którą uważa (chce mieć) za poręczyciela. Najlepiej, jeśli jest to własny animator lub moderator, ktoś, komu zawdzięczamy towarzyszenia na drodze wiary. Kilka osób może mieć tego samego poręczyciela. Poręczyciel nie musi stać fizycznie przy błogosławionym podczas celebracji.

 Kontakt

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: cdfd@oaza.pl