Zmarł ks. Marian Kilichowski

We wtorek 25 września, w godzinach wieczornych, po ciężkiej chorobie zmarł ks. Marian Kilichowski, wieloletni proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Dzierżawach. Żył lat 66, z czego w kapłaństwie przeżył 40 lat.

Ks. Kilichowski był wieloletnim moderatorem diecezjalnym Ruchu Światło-Życie (diecezja włocławska), członkiem Unii Kapłanów Chrystusa Sługi od jej założenia. Ks. Marian przez całe swoje kapłaństwo starał się żyć charyzmatem Światło-Życie, był zafascynowany osobą Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego, którego naśladował w swojej pracy kapłańskiej, był również bardzo związany z Centrum Ruchu Światło-Życie na Kopiej Górce. Przez wiele lat prowadził oazy rekolekcyjne w Tylmanowej oraz Oazę Nowego Życia III stopnia w Rzymie.

Eksporta do kościoła parafialnego w Dzierżawach odbędzie się w czwartek 27 września o godz. 18.00. Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem ks. bp. Stanisława Gębickiego zostanie odprawiona w piątek 28 września o godz. 11.00. Zmarły kapłan zostanie pochowany na miejscowym cmentarzu parafialnym.

28 września o godz. 8.00 w kaplicy na Kopiej Górce moderator generalny ks. Marek Sędek odprawi mszę świętą w intencji zmarłego.